ریمل چشم یا خط چشم، کدام را باید انتخاب کنم؟

ریمل چشم یا خط چشم، کدام را باید انتخاب کنم؟ تفاوت های بین ریمل چشم و خط چشم چیست؟ آیا ریمل چشم و خط چشم برای چشمان شما مضر هستند؟ تمامی اینها در این مقاله

ریمل چشم یا خط چشم، کدام را باید انتخاب کنم؟

ریمل چشم یا خط چشم، کدام را باید انتخاب کنم؟ ریمل چشم و خط چشم هر کدام رقابت شانه به شانه ای را دارند. آرایشگران حرفه ای همیشه پیشنهاد میکنند که نباید بین ریمل و خط چشم یکی را انتخاب کنید. اما رمانیکه شما قصد دارید تا در زمان آرایش خود صرفه جویی کنید و به نوعی با زمان مسابقه دهید میبایست یکی از این دو را برای آرایش انتخاب کنید.

بر اساس اعلام نظر آرایشگران حرفه ای و ولاگرهای آرایشی شما برای استفاده از هر کدام از این ابزارهای آرایشی به بیش از دو دقیقه زمان نیاز دارید. پس ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا بین این دو یکی را برای آرایش روزمره انتخاب کنید.

همچنین در این مقاله تمام تلاش خود را میکنیم که تفاوتهای بین این دو ابزار آرایشی یعنی ریمل و خط چشم را به شما بعنوان یک آرایشگر مبتدی و تازه کار بگوییم تا بتوانید هنگام کار با آنها از تفاوت های آنها مطلع باشید. پس با ما همراه باشید.

تفاوت های بین ریمل چشم و خط چشم

ریمل چشم یا خط چشم؟ برخی از مقایسه ها هرگز برنده ای واقعی نخواهند داشت و نمیتوان موردی را برنده واقعی نام برد. همین امر در مورد ریمل چشم و خط چشم کاملا صدق میکند و نمیتوان برنده واقعی را مشخص کرد. اما قبل از اینکه شما بخواهید برنده واقعی را بین این دو مشخص کنید ابتدا اجازه بدهید ببینیم که چه چیزی تفاوت بین این دو را بوجود می آورد تا بتوانیم بهتر تصمیم بگیریم.

ریمل چشم

ریمل چشم بصورت تخصصی ساخته شده تا مژه های شما را ضخیم‌تر و بلندتر نمایش دهد. بعد از استفاده صحیح از این محصول چشمان شما آرایش کاملتری را تجربه خواهند کرد و زیبایی چشمان شما دوچندان خواهد شد. ناگفته نماند که بعد از استفاده از ریمل چشم بصورت صحیح لایه ای محافظ بر روی چشمان شما قرار خواهد گرفت که از چشمان در برابر نور آفتاب و گرد و غبار و زباله های احتمالی محافظت خواهد کرد.

بزرگترین مزیتی که ریمل چشم برای چشمان شما بوجود خواهد آورد، بزرگتر جلوه دادن چشمان خواهد بود. در صورتیکه شما از چشمان ریز و کوچک برخوردار هستید و یا مژه های شما کوتاه و بی حالت هستند، استفاده از یک ریمل مناسب و با کیفیت میتواند تا حد زیادی مشکل شما را برطرف کند و زیبایی خاصی را به چشمان شما ببخشد.

نکات کاربردی

ریمل چشم یا خط چشم؟ ریمل چشم زمانی جلوه خود را به درستی نشان میدهد که شما به درستی از آن استفاده کنید. ممکن است برای کشیدن یک ریمل چشم شما بیش از 5 دقیقه زمان بگذارید ولی در انتهای کار و بعد از کشیدن ریمل از خودتان کاملا راضی هستید و تشکر میکنید بابت اینکه به این زیبایی از ریمل استفاده کردید تا به چشمان خود زیبایی ببخشید.

ابتدا باید نوع مژه های خود را بشناسید. در صورتیکه از ریمل مناسبی برای مژه های خود استفاده نکنید، استفاده از ریمل چشم میتواند برعکس عمل کند و زیبایی را از چشمان شما بگیرد. پیشنهاد میکنیم ابتدا با فر مژه شروع کنید تا به مژه های خود زاویه مناسب را بدهید و سپس از ریمل چشم استفاده کنید تا مواد ریمل به خوبی و به اندازه کافی بر روی مژه های شما بنشیند و جلوه خوبی را به چشمان ببخشد.

زمانیکه قصد دارید از ریمل استفاده کنید این بسیار مهم است که از ریشه شروع کنید. هنگام کشیدن ریمل چشم و زمانیکه قصد دارید برس یا فرچه را بر روی مژه های خود بکشید بهتر است هنگامی که برس را به سمت بالا میکشید همزمان کمی هم از سمت چپ به راست حرکت دهید تا مژه های شما با یکدیگر ترکیبی طبیعی و نچرال را بوجود بیاورند.

این کار باعث میشود تا مژه های شما ظاهری طبیعی تر را به خود بگیرند به جای اینکه ظاهری توده ای و پر را به خود جلب کنند. و در آخر هرگز مژه های پایینی را فراموش نکنید و حتما از ریمل بر روی آنها نیز استفاده کنید تا ظاهر چشمان شما بزرگتر نمایش داده شود.

تفاوت های بین ریمل چشم و خط چشم

مواردی که باید در نظر بگیرید

قبل از اینکه هر نوع ریمل چشمی را خریداری کنید باید دو نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید. اولی فرمولاسیون ریمل و دیگری نوع فرچه یا برس ریمل میباشد.

برس های ریمل 

انواع مختلفی از برس های ریمل در بازار برای تهیه وجود دارند که شما باید هنگام خرید به آن ها توجه کنید. برای اینکه بتوانید بهترین نوع برس را برای مژه های خود بیابید باید کمی آزمون و خطا کنید تا بتوانید بهترین نوع برس ریمل چشم را برای چشمان خود بیابید.

برس های فول یا پُرمو یکی از انواع برس ها هستند که میتوانند مواد زیادی را از ریمل بر روی مژه ها قرار دهند و به نوعی مژه ها را سنگین میکنند ولی در مقابل باعث زیباتر جلوه دادن مژه ها خواهند شد و میتوانند جلوه آرایش چشم را دوچندان کنند. ولی در صورتیکه قصد دارید آرایش چشمان نچرال و طبیعی تر باشد میتوانید از برس های سبک تر و با موی کمتری استفاده کنید که ظاهر مژه ها و چشمان را طبیعی تر نشان خواهند داد.

فرمولاسیون ریمل

در قسمت فرمولاسیون شما میتوانید از ریمل های معمولی استفاده کنید و یا از ریمل های ضد آب بهره ببرید که بسته به نوع استفاده شما و فعالیتهای روزمره انتخاب این دو مدل کاملا شخصی و سلیقه ای است. ریمل های ضد آب میتوانند انتخاب بسیار خوبی باشند که در طول روز نیازی به تمدید ندارند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

ریملهای معمولی نیز میتوانند انتخاب خوبی باشند زمانیکه شما در طول روز در جای خنکی قرار میگیرید. اما باید دقت کنید که اگر نیاز دارید تا در طول روز از این نوع ریمل استفاده کنید باید در نظر بگیرید که این محصول نیاز به تمدید مجدد در طول روز دارد. علاوه بر این باید دقت کنید که این نوع ریمل ریزش زیر چشم دارد و ممکن است زیر چشمان شما را در طول روز سیاه و لکه دار کند.

خط چشم

خط چشم در واقع نوع خاصی از تعریف آرایش را به چشمان شما میبخشد. خط چشم زمانیکه چشمان شما خسته به نظر میرسند و تیرگی در اطراف چشمان شما وجود دارد میتواند برای آرایش چشمان شما معجزه کند. در حقیقت خط چشم بعد از استفاده میتواند چشمان شما را روشنتر جلوه دهد تا زیبایی آن ها را به رخ بکشد.

همچنین خط چشم بهترین انتخاب برای کسانی است که چشمانی بزرگ دارند و میتواند زیبایی آرایش چشمان را افزایش دهد. از خط چشم بصورت کمی سنگینتر و پر رنگتر استفاده کنید تا مطمئن شوید که آرایش چشمان شما کامل و زیبا میشود.

نکات کاربردی

کشیدن خط چشم در مسیر خط آب میتواند ظاهری کامل و زیبا را به آرایش چشمان شما ببخشد و نیاز شما را به استفاده از ریمل از بین ببرد. نیاز نیست تا به هر یک از چشمان خود یک بال ضخیم و بزرگ اضافه کنید. میتوانید با کشیدن یک خط چشم ظریف نیز چشمان خود را درخشان تر جلوه دهید.

اینکه خط چشم را در گوشه های چشمان خود بصورت ضخیم بکشید ایده بسیار جالب و جذابی است. اگر گوشه های داخلی را پر تر کنید نتیجه آرایش شما برعکس خواهد شد و چشمان شما کوچکتر و تیره تر به نمایش در خواهد آمد.

اگر زمان کافی دارید بد نیست هر از گاهی از بال های دراماتیک برای خط چشمان خود استفاده کنید. کشیدن این نوع خط چشم به شما کمک میکند تا نشان دهید که زمان زیادی بر روی آرایش چشمان خود میگذارید و به زیبایی چشمان خود اهمیت میدهید.

مواردی که باید در نظر بگیرید

همانند ریمل چشم برای انتخای خط چشم نیز باید به فرمولاسیون دقت کافی را داشته باشید ولی مهمتر از آن نوع برس و یا نوع خط چشم است که بسیار مهم است و میتواند در کشیدن خط چشم بصورت زیبا و صحیح تاثیر زیادی داشته باشد.

بطور کلی خط چشم ها در دو نوع مایع و مدادی تولید و روانه بازار میشوند. بر اساس زمانیکه شما برای کشیدن خط چشم در صبح صرف میکنید میتوانید یکی از این دو را انتخاب کنید. ممکن است برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید نیاز باشد تا چند بار تمرین کنید. خط چشم های مدادی کشیدن خط چشم را آسانتر میکند استفاده از خط چشم با نوع مدادی راحتتر است. البته باید در نظر داشته باشید که نوع مدادی تمایل به ریزش و لکه شدن دارد و ممکن است هنگم کشیدن و استفاده به پلک های شما نیز مالیده شود.

در مقابل خط چشم های مایع یا ضد آب هستند و یا در برخی موارد نیز ضد آب نیستند. این نوع خط چشم های مایع در طول روز نیاز به تمدید ندارند. آرایشگران حرفه ای معتقدند که اگر شما در کشیدن خط چشم تبحر کافی را ندارید باید حتما چند بار تمرین کنید. قطعا کشیدن خط چشم نسبت به ریمل بیشتر طول خواهد کشید و مهم نیست که چقدر در کشیدن خط چشم تبحر داشته باشید.

نکته مهمی که هنگام کشیدن خط چشم وجود دارد این است که در صورتیکه هنگام کشیدن خط چشم اشکالی بوجود بیاید شما باید حتما از پاک کننده های آرایشی استفاده کنید تا بتوانید خط چشم کشیده شده را پاک و اصلاح کنید.

آیا ریمل چشم و خط چشم برای چشمان شما مضر هستند؟

آیا ریمل چشم و خط چشم برای چشمان شما مضر هستند؟

ریمل چشم یا خط چشم؟ خط چشم و ریمل میتوانند برای چشمان شما مضر باشند در صورتیکه مدت زمان زیادی از زمان استفاده از آن ها گذشته باشد. در این صورت میتوانند با جذب باکتریهای مضر باعث رسیدن آسیب به چشمان شوند. این مورد درباره محصولات آرایشی مایع نیز صدق میکند. از آنجاییکه خط چشم ها و ریمل ها در مدت زمان استفاده به هیچ عنوان ضد عفونی نمیشوند پس مستعد جذب باکتری های بیشتری هستند و میتوانند آلودگی را به چشمان منتقل کنند.

اگر نمیخواهید این مورد را بپذیرید پیشنهاد میکنیم تا برس ها را در بین موارد استفاده ضد عفونی کنید و یا مواد آرایشی مایع را بعد از 3 تا 6 ماه استفاده و باز کردن درب آنها دور بیاندازید و با یک محصول جدید جایگزین کنید. برای جلوگیری از مبتلا شدن به عفونت چشم پیشنهاد میکنیم تا تمرین های زیر را اجرا و رعایت کنید.

از حاشیه چشمان خود دوری کنید

کشیدن خط چشم در گوشه های نزدیک چشمان میتواند غدد میبومین را مسدود کند و آلودگی را به چشمان شما وارد کند. این غدد در حقیقت مسئول روان کاری چشمان شما هستند. در صورت آسیب دیدن این غدد چشمان شما خشک شده و کاملا تحریک پذیر خواهند شد.

در صورت استفاده از لنزها بهداشت را رعایت کنید

در صورت استفاده از لنزهای چشمی تهدید باکتریها و میکروب ها دو برابر خواهد شد. همین امر باعث میشود تا اهمیت ضد عفونی کردن دستان و شستشوی آنها با استفاده از صابون قبل از آرایش چشمان دوچندان شود و بسیار مهم باشد که قبل از آرایش، حتما دستان را ضد عفونی کنید.

اشتراک گذاری نکنید

در صورتیکه قصد دارید بصورت جدی از ورود باکتری ها و میکروب ها به چشمان خود جلوگیری کنید به هیچ عنوان لوازم آرایشی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید. با انجام این کار ریسک ورود باکتری و میکروب به چشمان خود را بالا میبرید.

جایگزین ریمل چشم

اگر شما برای استفاده از ریمل چشم مشکل دارید و دوست ندارید تا از ریمل چشم برای آرایش چشمان خود استفاده کنید میتوانید از یک ماده بسیار کاربردی استفاده کنید که در داخل هر خانه ای پیدا میشود. حتما سورپرایز میشوید که بگوییم میتوانید به جای ریمل چشم از وازلین استفاده کنید. این ماده میتواند همانند ریمل، مژه های شما را کاملا حجیم . مرتب نشان دهد و نیز میتواند بعنوان یک پاک کننده آرایش نیز مورد استفاده قرار بگیرد و مهمتر اینکه برای ریزش ریمل نیز دیگر دغدغه ای نخواهید داشت و از ریزش خبری نیست.

جایگزین خط چشم

اگر مداد چشم شما تمام و خرد شده و یا ماده خط چشم مایع شما تمام شده اصلا نگران نباشید در این مطلب دو راهکار به شما خواهیم گفت که میتوانید به راحتی خط چشم های خود را بکشید.

اولین راهکار استفاده از سایه چشم بعنوان خط چشم است. یک برس مرطوب و نوک تیز را بر روی سایه چشم خود بکشید و از آن بعنوان خط چشم استفاده کنید. شما میتوانید این کار را چند بار تکرار کنید تا خط چشم بصورت کاملا پر رنگ کشیده شود.

راهکار دوم استفاده از مداد ابرو میباشد. میتوانید به کمی مرطوب کردن مداد ابرو از آن بعنوان خط چشم استفاده کرد. دقت کنید که هنگام استفاده از مداد ابرو بعنوان خط چشم، هنگام کشیدن خط چشم ریزش در زیر چشمان شما بوجود نیاید و باید در کشیدن خط چشم حرفه ای باشید.

حتما به این نکته دقت کنید که استفاده از موارد بالا شاید به زیبایی استفاده از خط چشم نباشد ولی در مواردی که خط چشم شما به مشکل خورده و یا خط چشم همراه شما نیست میتواند آرایش شما را تکمیل کند. پیشنهاد میکنیم این کار را چند بار تمرین کنید تا هنگام کشیدن خط چشم نا امید نشوید و بتوانید به بهترین شکل ممکن خط چشم را بکشید.

آیا باید از ریمل استفاده کنیم یا خط چشم؟

ریمل چشم یا خط چشم؟ زمانیکه صحبت از ریمل چشم و خط چشم میشود تمامی موارد استفاده، به ترجیحات شما برای آرایش و زمانیکه میخواهید صرف آرایش کنید مربوط خواهد شد. استفاده از هر دو ابزار آرایشی پشت سر هم میتواند آرایش شما را دوچندان زیباتر کند ولی در صورتیکه هر کدام از آنها را بدون دیگری بصورت صحیح استفاده کنید نیز آرایش چشمان شما بسیار زیبا خواهد شد.

خیلی خوشحال میشویم تا نظرات خود را درباره ریمل چشم و خط چشم با ما در میان بگذارید و تجربیات خود را با ما در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

منبع: https://beautymag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ