5 نکته کلیدی برای مراقبت از ابروها و رشد مجدد ابروها

5 نکته کلیدی برای مراقبت از ابروها و رشد مجدد ابروها و راهکارهایی برای رشد مجدد ابروها. راهکارهایی برای داشتن ابرو پهن و پرپرشت. بهترین مکمل ابروی پهن و پرپشت.

5 نکته کلیدی برای مراقبت از ابروها و رشد مجدد ابروها

مراقبت از ابروها یکی از مهمترین دغدغه های ذهنی بانوان در سال های اخیر می باشد. با پیشرفت مد و تکنولوژی در زمینه زیبایی ابرو ها شاهد انواع مختلف تیپ های آرایشی بر روی ابروها هستیم که هر کدام زیبایی خاصی را به ابروها می بخشند. در کنار این زیبایی ممکن است آسیب هایی نیز به ابروها وارد شود که می بایست حتماً به آنها دقت کنید تا بتوانید ابروهایی زیبا و پرپشت و البته سالم داشته باشید. در این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با راهکار هایی برای مراقبت از ابروها آشنا کنیم تا بتوانید ابروهایی زیبا و سالم داشته باشید.

عوامل متعددی میتوانند سبب آسیب رسیدن به ابروها شوند که این عوامل باعث می شوند تا ابروهای شما آسیب ببینند و در نتیجه ظاهر چهره شما زیبا به نظر نرسد. ممکن است در صورت استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و یا عدم رسیدگی به ابروها شاهد افت رویش ابرو ها و از بین رفتن کیفیت ابروها باشیم. همانطور که خیلی از ما برای سلامت موهای خود اهمیت ویژه ای قائل هستیم و موهای خود را چه از نظر شامپو های شستشو و چه از نظر انواع ماسک های مغذی رسیدگی می کنیم.

برای داشتن ابروهای سالم و زیبا که نقش مهمی در زیبایی چهره دارند نیز میبایست اهمیت ویژه ای قائل باشیم. برای داشتن ابروهای زیبا باید به نکاتی که در پایین به آنها اشاره می کنیم توجه ویژه‌ای کنیم تا بتوانیم ابروهایی زیبا، سالم و پرپشت داشته باشیم.

نازک کردن بیش از حد ابروها

اولین نکته ای که شاید خیلی از ما راجع به آن ندانیم این است که نمی بایست ابروها را بیش از حد نازک کنیم. اگر شما هم در آن دسته از بانوانی هستید که از گذشته علاقه زیادی به اصلاح ابرو و نازک کردن آن داشتید می بایست بگوییم که برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا می بایست این عادت غلط را ترک کنید و برای جبران خسارت وارد شده به ابروها باید حتما از سرم ها و تقویت کننده های ابرو استفاده کنید تا بتوانید رشد مطلوب را به ابروهای خود ببخشید و با تحریک رشد ابروها به پرپشت شدن و پهن شدن ابروها کمک شایانی کنید.

کوتاه کردن ابروها

نکته مهم و ساده ای که شاید خیلی از بانوان دقت زیادی به آن نمی کنند این است که در صورت داشتن ابروهای پرپشت می بایست آنها را به صورت مرتب تا حدی که زیبا به نظر برسند کوتاه کنید. برای این کار می بایست با برس های مخصوص ابرو، ابروها را در جهت رویش شانه کنید و سپس با استفاده از یک قیچی تیز مخصوص ابروها تارهای بلند و نامرتب را تا یک حد مشخص کوتاه کنید. این کار باعث می شود تا علاوه بر داشتن ابروهای زیبا و پرپشت، ظاهر ابروها نیز مرتب و زیبا جلوه کنند. البته این کار آسان استو میتوانید به سادگی آن را در خانه انجام دهید.

تمیز نگه داشتن ابروها

نکته بسیار مهم دیگر تمیز نگه داشتن ابروهاست. شاید ما به تمیز نگه داشتن ابروهای خود توجهی نکنیم اما باید به این نکته دقت کنید که بانوان گرامی با استفاده مکرر از انواع لوازم آرایشی و کرم های صورت نظیر کرم های ضدآفتاب و مرطوب کننده ها باعث می شوند تا منافذ پوست زیر ابروها نیز کاملا بسته شوند. در صورت شستشوی صورت با مواد پاک کننده آرایشی ممکن است ابروها به صورت کامل شست و شو و پاک نشوند.

همین امر باعث می شود رشد ابروها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. برای مراقبت از ابرو می بایست حتماً با استفاده از انواع پاک کننده های لوازم آرایشی نظیر میسلار واتر به دقت ابروها را از لوازم آرایشی احتمالی استفاده شده کاملا پاک کنید.

شانه زدن ابرو ها

شانه زدن ابروها نیز از دیگر نکاتی است که شاید فکر کنید اهمیت زیادی برای مراقبت از ابروها ندارد. در صورتی که شما فکر می کنید شانه زدن ابروها از اهمیت زیادی برای مراقبت از ابرو برخوردار نیست باید عرض کنیم که کاملاً در اشتباه هستید. شما با شانه زدن ابروها به صورت روزانه و البته با استفاده از برس مخصوص ابرو میتوانید باعث تحریک رشد ابروها شوید. شانه زدن ابروها علاوه بر تحریک برای رویش ابروها میتواند باعث مرتب شدن و زیباتر جلوه دادن ابروها شود.

پس به این نکته دقت کنید چنانچه مراقبت از ابروها برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است می بایست به صورت روزانه ابروهای خود را توسط برس مخصوص ابروها شانه کنید.

استفاده از روغن کرچک

برای تقویت رشد ابروها می توانید از روغن های گوناگون نظیر روغن کرچک استفاده کنید. ماساژ دادن ابروها با استفاده از روغن کرچک میتواند به رشد تارهای جدید ابروها کمک شایانی کند. استفاده از روغن کرچک و ماساژ ابروها با استفاده از این روغن، باعث ضخیم تر شدن و مستحکم تر شدن ابروها می شود و درصورت استفاده مستمر از این روغن می توانید نقش بسیار خوبی را در مراقبت از ابروها بازی کنید و به داشتن ابروهایی پرپشت و ضخیم و مستحکم کمک خوبی کنید.

نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید برای افزایش درخشندگی ابروها به کار ببرید. به عنوان مثال استفاده از ژل آلوئه ورا میتواند علاوه بر کمک به درخشندگی ابروها به آنها کمک کند تا در صورت وجود هرگونه التهاب احتمالی بر روی پوست ابروها این التهاب را تا حد بسیار زیادی تسکین ببخشد و کمک می کند تا التهاب ناشی از تمیز کردن ابروها تا حد بسیار زیادی تسکین پیدا کند.

3-راهکار-برای-افزایش-رشد-ابروها

3 راهکار برای افزایش رشد ابروها

چند سالی است که داشتن ابروهای پُر و پرپشت از دغدغه های بانوان شده است. کسانی که با مد در زمینه آرایش صورت پیش می روند می دانند که داشتن ابروهای پهن و پرپشت امروزه به عنوان یکی از نمادهای به روز بودن در آرایش صورت و زیبایی چهره می باشد. از مهمترین نگرانی های بانوان و خانم ها، کم پشت شدن ابروها به علت دستکاری کردن بیش از حد ابروها در زمان گذشته می باشد که باعث می شود سرعت رشد ابرو کاهش زیادی داشته باشد و سرعت رشد و طول عمر ابروها کافی نباشند.

علاوه بر این عوامل مختلف دیگری نظیر انواع بیماری ها و یا استرس و اضطراب و افزایش سن باعث می شوند که ابروها دیگر رشد کافی را همانند گذشته نداشته باشند. در صورتی که بانوان نیاز داشته باشند تا ابروهای خود را به روز نگه دارند می بایست از داروها و راهکارهایی استفاده کنند تا بتوانند به رشد ابروهای خود کمک خوبی بکنند و به ابروها کمک کنند که از کم پشتی و ریزش نجات پیدا کنند.

نکاتی که در پایین به آنها اشاره می کنیم کاملاً تست شده اند  میتوانید بعد از گذشت زمان حدودی ۲ تا ۳ ماه به صورت تدریجی شاهد رشد ابرو ها باشید.

استفاده از ویتامین ها برای رشد ابروها

کمبود ویتامین ها در بدن می توانند عوارض بسیار زیادی را برای سلامتی بدن به همراه داشته باشند. در برخی موارد در صورتی که برخی از ویتامین ها در بدن شما کاهش پیدا کنند می توانند باعث بروز ریزش مو و ابروها شوند. به عنوان مثال در صورتی که بدن شما شاهد کمبود بیوتین یا آهن باشد رشد موها کاملا کُند میشود و با ریزش موهای سر و ابرو ها مواجه خواهید شد.

به شما توصیه می کنیم برای اینکه میزان کافی ویتامین مورد نیاز بدن خود را بیابید حتماً با پزشک مشورت کنید تا بتوانید با استفاده از مکمل های دارویی با کیفیت که دارای ویتامین های مورد نیاز برای داشتن موی سالم باشند استفاده کنید. استفاده از مکمل ها باعث می شوند تا مجموعه ای از مواد مغذی و ویتامین های لازم برای رشد ابرو و موها دریافت کنید که باعث میشوند رشد ابروها نیز افزایش چشمگیر داشته باشند.

این مکمل ها کمک می کنند تا در صورتی که ابروهای کم پشت و ضعیف دارید، این ابروها با ابروهای پرپشت و ضخیم و مستحکم جایگزین شوند. ما توصیه می‌کنیم برای استفاده از مکمل ها با پزشک مشورت کنید. استفاده از مکمل ها و ویتامین ها به صورت سرخود می تواند آسیب جدی به سلامتی بدن شما وارد کند.

استفاده از روغن کرچک برای ابرو ها

کسانی که طرفدار مواد طبیعی و طب سنتی می باشند استفاده از روغن کرچک را برای افزایش رشد ابروها و تقویت ابروها پیشنهاد میکنند. در صورتی که میخواهید از مواد طبیعی برای تقویت ابروهای خود استفاده کنید می توانید از روغن کرچک بر روی ابروهای خود استفاده کنید. برای این کار می بایست به صورت روزانه این روغن را بر روی ابروهای خود بمالید و کمی ماساژ دهید.

کسانی که از این روش برای تقویت ابروهای خود استفاده کرده‌اند نظر مثبتی را برای تقویت ابروها داشتند. استفاده از مواد طبیعی برای مراقبت از ابرو نیاز به مداومت طولانی مدت دارند و می بایست این کار را به صورت مستمر انجام دهید تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید. در صورتی که می‌خواهید خیلی سریع شاهد رشد ابروها و کیفیت آن ها باشید استفاده از مواد طبیعی می‌توانند سرعت رشد را کمی افزایش دهند ولی برای رسیدن سریعتر به نتیجه میبایست از داروهای شیمیایی استفاده کنید.

استفاده از داروی ماینوکسیدیل

در صورتی که می خواهید از داروهای تایید شده برای رشد مو و ابرو استفاده کنید می بایست حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. داروی ماینوکسیدیل یکی از دارو های تایید شده برای رشد مجدد ابروها می باشد که حتماً می بایست زیر نظر متخصص استفاده شود تا بتواند نتیجه مطلوبی را برای رشد ابروها و مو داشته باشد. استفاده از داروی ماینوکسیدیل نیز برای داشتن ابروهای پرپشت و مستحکم بسیار مهم است.

البته فراموش نکنید استفاده از این دارو نیز نیازمند انجام مستمر استفاده از آن است و می بایست به صورت روزانه از این دارو برای رشد ابرو ها استفاده کنید. باز هم به این نکته دقت کنید که برای استفاده از داروهای شیمیایی بر روی ابروها حتماً با پزشک متخصص در ارتباط باشید و طبق دستور پزشک اقدام به استفاده از دارو برای ابروی خود کنید.

دلایل-متوقف-شدن-رشد-ابرو-ها

دلایل متوقف شدن رشد ابرو ها

دلایل متوقف شدن رشد ابروها و ریزش آنها میتوانند بسیار زیاد و متعدد باشند. برای اینکه تشخیص دهید که دلیل کاهش رشد ابروها و ریزش ابروها چیست میبایست به پزشک مراجعه کنید تا با انجام آزمایش دلیل اصلی کاهش رشد ابروها و ریزش ابروی خود را پیدا کنید. در ادامه ما به مواردی اشاره خواهیم کرد که می توانند دلیل عدم رشد ابروها و کاهش رشد آنها باشند و اهمیت زیادی برای مراقبت از ابروها دارند.

کمبود مواد مغذی و ویتامین ها

اگر شما بیماری خاصی ندارید و از این که هیچ بیماری زمینه ای در بدن خود ندارید کاملا مطمئن هستین میتواند کاهش ویتامین ها و کمبود برخی از انواع ویتامین های خاص در رشد موها و ابروها دلیل اصلی عدم رشد کافی ابروها باشد. با مراجعه به پزشک و انجام یک آزمایش ساده میتوانید دلیل عدم رشد ابروهای خود را بیابید و در صورتی که کمبود ویتامین خاصی در بدن شما وجود داشته باشد با استفاده از مکمل خاص این کمبود ویتامین را جبران کنید و به رشد ابروهای خود کمک کنید.

ویتامین هایی که می توانند کمبود آنها رشد ابرو ها را مختل کنند شامل ویتامین A، زینک یا روی، ویتامین C، آهن، اسیدهای چرب امگا ۳، بیوتین و ویتامینهای B12 و E و D باشد که با استفاده از انجام یک آزمایش ساده میتوانید متوجه کمبود ویتامین مورد نظر در بدن خود شوید و با مصرف مکمل مخصوص که توسط پزشک ارائه می شود این کمبود ویتامین را جبران کنید تا رشد مناسب ابروی خود را بازیابید.

استرس و اضطراب

داشتن استرس و اضطراب بیش از حد میتواند تغییرات فیزیکی بسیار زیادی را در بدن ما ایجاد کند. استرس می‌تواند به رشد موها و ابروها آسیب برساند و در میزان اکسیژن رسانی به فولیکول مو اختلال ایجاد کند که باعث می شود سطح هورمون ها در بدن دچار نوسانات شدید شوند. در این شرایط شاهد ریزش مو و ابرو و کاهش رشد آنها می شویم. در دنیای امروزی استرس و اضطراب رکنی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده اند. در صورتی که در رده افراد مضطرب و دارای استرس هستید پیشنهاد می کنیم برای داشتن موهای سالم و ابروهای پرپشت تا حد ممکن نسبت به کاهش استرس و اضطراب خود اقدام کنید.

استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و کندن بیش از حد ابروها

اشتباهات رایجی در بین زنان و بانوان باعث می شود آسیب جدی به ابروها وارد شود. از مهمترین آنها می توان به استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی اشاره کرد که می تواند آسیب جدی به رشد ابروها و سلامتی ابروها برساند. هر چقدر هم که محصولات آرایشی از کیفیت خوبی برخوردار باشند در صورت استفاده طولانی مدت و مستمر میتوانند به سلولهای رشد ابروها آسیب جدی برساند و باعث کاهش رشد و ضعیف شدن ابروها شوند.

نکته مهم دیگر زیاده روی در کندن ابرو ها می باشد که باعث می‌شود که ابروها دیگر رشد کافی را نداشته باشند و از استحکام و ضخامت کمی برخوردار باشند. که باعث میشوند در صورتی که نیاز داشته باشید تا ابروهای پهن و پرپشت داشته باشید دیگر ابرو ها جلوه سابق و اولیه خود را ندارند. پس برای مراقبت از ابروها می بایست حتما به این دو نکته دقت کافی را داشته باشید.

نکات مهم دیگر و بیماری های دیگری وجود دارند که می توانند باعث از بین رفتن ابرو ها و کاهش رشد آنها شوند. بیماری هایی نظیر طاسی منطقه ای باعث می شوند تا سیستم بدن بخشی از بدن را به عنوان دشمن شناسایی کند و با حمله به اون نقطه فولیکول های مو از بین میرود و تارهای مو دیگر رشد نمیکنند. این بیماری از جمله بیماری‌هایی است که باعث از بین رفتن رشد ابروها و یا دیگر نقاطی که دارای رشد مو هستند می شود.

بیماری دیگر می تواند اگزما باشد. به این صورت که قسمتی از پوست دچار التهاب می‌شود و با خارش و قرمزی تحریک می شود. این وضعیت می تواند در رشد مناسب مو و ابرو ها اختلال ایجاد کند و میتواند در صورت درمان نشدن باعث از بین رفتن فولیکول های مو در منطقه ملتهب شود. بیماری های دیگری نظیر پسوریازیس یا شیمی درمانی نیز تاثیر بسیار زیادی در عدم رشد ابروها و موها و ریزش آنها دارند.

امیدواریم هیچ کدام از شما عزیزان شاهد بروز چنین بیماری‌هایی نباشید. در صورتی که مبتلا به بیماریهای بالا که به آنها اشاره کردیم شده اید حتماً قبل از مصرف داروهای تقویتی برای رشد مو می بایست نسبت به درمان آن نزد پزشک اقدام کنید.

5 نکته کلیدی برای مراقبت از ابروها و رشد مجدد ابروها و راهکارهایی برای رشد مجدد ابروها. راهکارهایی برای داشتن ابرو پهن و پرپرشت. بهترین مکمل ابروی پهن و پرپشت.

جمع بندی

برای جمع بندی می‌بایست عرض کنیم که دلایل بسیار زیادی می توانند باعث ریزش مو و به ویژه ابروها شوند که نکاتی را در بالا به آنها اشاره کردیم. برای یافتن دلیل اصلی ریزش ابرو ها می بایست به نکاتی که در بالا به آنها اشاره کرده ایم نظیر وسواس در کندن بیش از حد و استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی اشاره کنیم و به نکاتی برای کمبود ویتامین ها اشاره کردیم که برای درمان آن ها می بایست حتماً به پزشک مراجعه کنید.

استفاده کردن از ابزار های آرایشی مناسب و عدم زیاده روی در کندن موهای ابرو ها می تواند به شما کمک کند تا ابروهایی سالم، زیبا و پرپشت داشته باشید. برای داشتن ابروهای زیبا و پرپشت میتوانید از سرم های رویش مجدد ابرو و روغن های طبیعی استفاده کنید تا ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ