میسلارواتر و استفاده آن

میسلارواتر و استفاده آن | میسلارواتر چیست | فواید استفاده از میسلر واتر | برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده ها

انتخاب آرایش پاک کن مناسب پوست برای حفظ سلامت پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با میسلارواتر و استفاده آن و فواید استفاده از میسلارواتر و روش استفاده از میسلارواتر و دلیل برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده ها آشنا کنیم امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد و مورد توجه تان قرار بگیرد.

میسلارواتر و استفاده آن موجب پاکسازی و آبرسانی پوست شما می گردد و بهترین جایگزین برای شست و شو با آب و شوینده های مختلف پوستی می باشد. میسلارواتر ها هیچ نیازی به آبکشی نداشته و در اکثر مواقع پس از پاکسازی پوستی تمیز را برای شما به ارمغان می آورد.

میسلارواتر چیست

نوعی محصول پاک کننده و مراقبت از پوست است که از آب و ترکیبات مرطوب کننده و سورفکتانت های ملایم تشکیل شده است. مرطوب کننده به کار رفته در این محصول به آبرسانی و حفظ رطوبت پوست می پردازد.

سورفکانت ها در پاک کننده های معمولی به صورت آزادانه در محلول شناورند اما در میسلاواتر عواملی به نام میسل ها اجزای سورفکانت ها را مانند خوشه به هم متصل می کنند و این اتصال موجب افزایش غلظت پاک کنندگی آن است.

سورفکتانت از دو جزء آب دوست و آب گریز تشکیل شده است به این معنی که قسمت آب دوست مواد محلول در آب را از روی پوست ما پاک می کند و بقیه را به عهده ی قسمت آبگریز می گذارد. (موادی که محلول در چربی هستند را پاک می کند.)

میسلارواتر چیست میسلارواتر ها درحقیقت پاک کننده های پوستی بر پایه آب هستند که پس از استفاده نیازی به آبکشی ندارند و هیچ گونه حالت چربی یا چسبناکی از خود روی پوست باقی نمی گذارند.

میسلارواتر و استفاده آن | میسلارواتر چیست | فواید استفاده از میسلر واتر | برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده ها

میسلار واترها به شکل ذرات لیپید محلول در آب هستند. شکل معجزه آسای این پاک کننده های بر پایه آب ظاهرا شبیه به آب و عملکرد قوی مانند یک پاک کننده چند منظوره پوست است.

همه ی کسانی که به زیبایی خود اهمیت می دهند می دانند که داشتن یک میسلارواتر ضروری است.

شاید در ابتدا تصور کنید که میسلارواتر فقط برای پاک کردن آرایش ساخته شده است اما در حقیقت این محصول در پاک کردن پوست از آلودگی های روزمره بسیار عالی است. به این ترتیب می توانید به راحتی پوست خود را از هرگونه مواد آرایشی و گرد و غبار و ذرات آلودگی که در منافذ پوستی جای می گیرند پاک کنید.

به علاوه خاصیت آبرسانی در میسلارواترها وجود دارد و پس از پاکسازی پوست، پوست صورت رطوبت مورد نیاز را دریافت خواهد کرد. پس اگر شب قبل از خواب از این محصول استفاده نمایید صبح روز بعد پوستی شاداب و درخشان خواهید داشت.

میسلارواتر نوعی پاک کننده صورت است که به از بین بردن سبوم و ناخالصی های اضافی پوست کمک کرده و باعث احساس نرمی و زیبایی در پوست می شود. میسلارواتر از میسل ها یا ذرات روغنی تشکیل شده است. میسل ها با جذب کثیفی ها و ناپاکی ها آن ها را از سطح پوست پاک می کنند.

میسلارواترها بسیار کامل بوده و می تواند از کرم پودر به عنوان بیس و پایه آرایش گرفته تا آرایش چشم و ریمل را پاک کرده و عرق و چربی اضافی آن را از بین ببرد.

اغلب پاک کردن پوست و مراقبت از پوست به دو محصول جداگانه نیاز دارد. بهترین نکته در مورد میسلارواتر این است که این محصول ساده و کاربردی هر دو کار را انجام می دهد.

روش استفاده از میسلارواتر

استفاده از میسلارواتر کار بسیار ساده ای است کافیست صبح که از خواب بیدار می شوید قبل از شروع هر کاری به سراغ میسلار واتر بروید بطری میسلارواتر را برداشته یکی دوبار تکان دهید سپس با کمک پد پنبه ای و آغشته کردن پد به میسلار کار را شروع نمایید.

بهتر است حرکات را به صورت دورانی و به آرامی انجام دهید چرا که پوست صورت بسیار حساس است بهتر است از یک طرف شروع کنید و اگر ابتدا به سراغ چشم ها می روید ابتدا پد را گذاشته و بردارید خیلی محکم روی پلک نکشید.

سپس به دیگر قسمت های صورت بروید این کار باعث می شود آلودگی از یک سمت به سمت دیگ صورت تان انتقال پیدا نکند.

فواید استفاده از میسلارواتر

پاکسازی عمقی پوست صورت : ذرات میسلی به راحتی به عمق پوست نفوذ کرده و آلودگی ها و ذرات باقی مانده از آرایش را از بین می برد.

حفظ چربی پوست : وجود میسل ها در این فرمول مانع از حذف کامل چربی طبیعی پوست می شود.

آبرسانی پوست : در فرمولاسیون میسلارواتر اغلب آبرسان و مرطوب کننده مانند هیالورونیک اسید و گلیسیرین وجود دارد.

(گلیسیرین موجود در آن رطوبت پوست را حفظ می کند و هیالورونیک اسید موجود در آن به عمق پوست نفوذ کرده و رطوبت لازم را به پوست می رساند.)

بهترین روش پاک کردن صورت

یکی از روش های بسیار مهم در روتین مراقبت از پوست پاک سازی آن است. متخصصان پوست تاکید دارند که همه ی خانم ها شب قبل از خواب پوست صورت خود را از آرایش پاک نمایند و هرگز با آرایش به رختخواب نروند.

همین امر اهمیت پاکسازی پوست را نشان می دهد و به همین خاطر است که همه ی خانم ها باید از پاک کننده مناسب برای خود استفاده نمایند.

در مرحله ی اول صورت را با یک پاک کننده مناسب مانند شیر پاک کن یا میسلار واتر و … پاک و سپس با یک پاک کننده مناسب تمیز کنید.

نحوه استفاده ی شیر پاک کن و لوسیون و میسلارواتر شبیه هم هستند. کافیست مقداری از محصول را روی پد پنبه ای ریخته و به آرامی روی همه ی سطح پوست تان بکشید و تمام. همان طور که قبلا اشاره کردیم این محصول نیازی به آبکشی ندارد اما بهتر است محصولات پاک کننده طولانی مدت روی پوست باقی نماند.

بهترین آرایش پاک کن با توجه به نوع پوست شما انتخاب می شود. پس در هنگام خرید باید دقت کنیم تا محصولی که انتخاب می کنیم با پوست مان سازگار باشد. میسلارواتر فرمولاسیون ملایمی داشته و با هر نوع پوستی سازگار است حتی کسانی که پوست بسیار حساس دارند نیز می توانند از میسلار واتر استفاده نمایند.

میسلارواتر و استفاده آن | میسلارواتر چیست | فواید استفاده از میسلر واتر | برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده ها

رازهایی درباره ی میسلارواتر

میسلارواترها ویژگی آب گریزی و آب دوستی دارند، این به این معنی است که آن ها می توانند کثیفی، ناخالصی و آرایش صورت پاک نمایند. ظاهرا میسل مانند آب شفاف است اما وقتی با پوست تماس پیدا می کند متوجه می شوید که این محصول ترکیبات پیچیده ی بیشتری دارد.

میسل های موجود در میسلارواتر عملکردهای مختلفی دارد از جمله کمک به ازبین بردن آرایش، پاکسازی صورت و مرطوب کردن پوست. میسل مانند آهن ربا بدون نیاز به سابیدن شدید کثیفی و چربی و آرایش را از سطح پوست تان جدا کرده و بدون آن که پوستتان را خیلی خشک کند آن را تمیز و آبرسانی می کند.

میسلارواتر نوعی پاک کننده و تمیزکننده ی صورت است. میسل ها آنچنان کامل بوده که حتی می توانند آرایش های ماندگار مانند ریمل ضد آب را نیز پاک کنند.

 برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده های صورت

میسلارواتر ظاهری شبیه به آب دارد و نیازی به شست و شو ندارد.

میسلارواتر را نباید مستقیم روی صورت بریزید بلکه باید با کمک یک پنبه روی صورت بمالید. ( سپس آرایش و آلودگی روی پد پنبه ای به خوبی مشخص است.)

میسلارواتر فرمولاسیونی ملایم دارد و به پوست آسیب نمی رساند.

در حالیکه سایر پاک کننده ها ممکن است باعث از بین رفتن رطوبت پوست تان شوند، میسلارواتر پوست تان را آبرسانی کرده و مرطوب نگه می دارد.

در چه مواقعی از میسلارواتر استفاده نماییم

همیشه در هنگام سفر رفتن و بستن چمدان داشتن لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز دغدغه ای است که برای همه ی ما وجود دارد چرا که با فضای کم روبرو هستیم و همه ی وسایلمان را هم نیاز داریم.

میسلارواتر برای پاک کردن آرایش بسیار گزینه ی مناسبی است و خودش به تنهایی برای پاک کردن هرگونه آلودگی از روی سطح پوست کافیست. (میسلارواتر مثل آب روان است و به راحتی می توانید آن را در ظرف کوچک تر بریزید و در چمدان خود جای دهید.)

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی در حال آماده شدن برای یک مهمانی یا دورهمی هستید خط چشم هایتان قرینه نیست و یا ناگهان چشم هایتان می سوزد و ریمل دور چشم شما پخش می شود، اگر تا امروز سریع به فکر شست و شو صورت خود می افتادید از این به بعد با کمک میسلار واتر و گوش پاک کن آرایش تان را درست نمایید.

حتی روزهایی که هیچ گونه آرایشی روی پوست تان نیست از میسلارواتر برای آبرسانی و شادابی پوست تان کمک بگیرید.

بعد از باشگاه و ورزش و یا پیاده روی که تعریق زیادی داشته اید برای پاکسازی پوست تان می توانید از میسلارواتر و یا دستمال مرطوب بر پایه ی میسلارواتر استفاده نمایید تا پوست تان شادابی قبل را به دست آورد.

بسیاری از شهرها آب سختی دارند که موجب خشکی بیش از حد پوست و آسیب های جبران ناپذیری می شود پس بهتر است به جای شست و شوی بیش از حد از میسلارواتر استفاده کنند تا این سختی آب به پوست شان آسیب نرساند.

میسلارواتر و استفاده آن | میسلارواتر چیست | فواید استفاده از میسلر واتر | برتری میسلارواتر نسبت به دیگر شوینده ها

تفاوت تونر و میسلارواتر

میسلارواتر ترکیبی از میسل ها و سورفکتانت و مواد مرطوب کننده دارد. این محصول ماهیتی مابین شوینده و پاک کننده دارد به همین خاطر بعد از استفاده نیازی به شست و شو و آبکشی ندارد البته که هدف اصلی میسلارواتر پاک کردن آرایش و هرگونه آلودگی از روی سطح پوست صورت است اما کاربرد دیگر آن خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی می باشد.

امروزه تونرها هم در صنعت آرایشی و بهداشتی پیشرفت چشمگیری داشته اند و فقط تمرکز روی پاک کنندگی نیست بلکه تونر آبرسان و تونر ضد آکنه و جوش و تونر مرطوب کننده و …  نیز وجود دارد که موجب شده تا تونرها هم طرفداران زیادی داشته باشند.

در کنار این مزایای عالی تونرها تمامی بقایایی را که از آرایش شما با هیچ پاک کننده ای از بین نرفته کاملا پاک می نمایند.

سوالات متداول

انواع آرایش پاک کن و پاک کننده های صورت کدامند؟ میسلارواتر، شیر پاک کن، لوسیون، تونر، ژل شست و شوی صورت و دستمال مرطوب.

آیا میسلارواتر برای چشم مضر است؟ اگر می خواهید از این محصول برای چشم هم استفاده نمایید بهتر است از میسلارواتر های ملایم استفاده نمایید. (در صورتیکه میسلارواتر وارد چشمتان شد و برای از بین بردن سوزش چشم هایتان بهتر است 15 دقیقه صورت و چشم خود را در آب ولرم بگذارید.)

آیا متخصصان پوست برای شست و شو صورت میسلارواتر را پیشنهاد می کنند؟ پاک کننده های صورت همه اعم از تونر و میسلارواتر خوب است اما پوست صورت به حداقل روزی یک بار شست و شو نیاز دارد و هیچ چیزی جایگزین این شست و شو نمی گردد.

آیا میسلارواتر بهتر از دستمال مرطوب است؟ پزشکان و متخصصان زیبایی میسلارواتر را بهتر از دستمال مرطوب می دانند چرا که قدرت پاک کنندگی این محصول بیشتر است.

بهترین جایگزین طبیعی پاک کننده آرایش چیست؟ شیر، روغن زیتون، روغن نارگیل، شیر نارگیل، روغن آووکادو،  پودر شیر، شامپو بچه، وازلین.

آیا می توان از وازلین برای پاک کردن آرایش استفاده کرد؟ در صورت نبودن هیچ گونه پاک کننده مناسب بله می توان استفاده کرد. وازلین بر پایه نفت است و تقریبا هر نوع آرایشی را به ملایمی پاک می نماید.

کلام آخر

میسلارواتر یک پاک کننده قوی است که به عمق پوست نفوذ کرده و هم آرایش و هم آلودگی های پوستی را پاک می نماید.

با وجود قوی بودن هیچ احساس خشکی روی پوست به وجود نمی آورد و رطوبت پوست را کاملا حفظ کرده و موجب آبرسانی پوست تان می گردد چرا که هیچ احتیاجی به آبکشی و شست و شو بعد از استفاده از میسلارواتر نیست.

در این مقاله سعی کردیم درباره ی میسلارواتر و استفاده آن و فواید استفاده آن مطالبی را برای شما عنوان نماییم امیدواریم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ