مزایای استفاده از جو دوسر در محصولات مراقبتی پوست

مزایای جو دوسر برای مراقبت از مو و تاثیر آن در آلرژی و تاثیرات استفاده از جوی دوسر. جو دوسر شیمیایی یا جو دوسر کلوئیدی چیست؟

مزایای استفاده از جو دوسر در محصولات مراقبتی پوست

مزایای جو دوسر چیست و چگونه از آن استفاده میکنیم. بر اساس یک ضرب المثل قدیمی شما همان چیزی هستید که میخورید بدین معنی که استفاده از مواد خوراکی و غذایی مناسب به طور کلی بدن شما و کیفیت زندگی شما را تشکیل می‌دهند. استفاده از غذاهای با کیفیت برای سلامتی پوست و جسم شما بسیار مهم است. فرقی نمی‌کند که شما از چه نوع مواد غذایی با کیفیتی برای سلامتی خود استفاده میکنید، استفاده از مواد غذایی مناسب و با کیفیت نظیر جو دوسر باعث می شود تا پوست و موی با کیفیت و بسیار خوبی داشته باشید.

جلوگیری و پرهیز از خوردن غذاهای بی کیفیت اولین راه برای داشتن پوست و موی با کیفیت و سالم می باشد. زمانی که شما مواد غذایی باکیفیت را انتخاب می کنید اولین کار را برای داشتن راه حل طبیعی برای داشتن پوست و مو و بدن سالم انجام داده اید. پوست شما اولین مرکز برای جلوگیری از ورود باکتری، اشعه یو وی و دیگر نیروهای خارجی برای ورود به داخل بدن می باشد پس داشتن پوستی سالم باعث می شود تا بدنی سالم نیز داشته باشید.

پوست سالم مانند سپری از بدن شما در برابر موارد گفته شده جلوگیری می کند و می بایست توجه ویژه‌ای به پوست خود داشته باشیم. جو دوسر و مواد غذایی و انواع ماسک دارای این ماده غذایی میتوانند نوید دهنده موارد بسیار خوبی برای جلوگیری از انواع بیماری های پوستی باشند. جو دوسر می تواند اکوسیستم پوست را برای مقابله با انواع باکتری مقاوم کند و به طور طبیعی نرم کننده بسیار مناسب و کامل برای پوست می باشد.

برای قرن ها از جوی دوسر برای کسانی که خارش پوست و پوست خشکی دارند پیشنهاد می شد و توسط طبیب ها و دکترها جوی دوسر برای کسانی که پوستی خشک دارند و یا خارشی در پوست دارند تجویز می شده است و پیشنهاد می شده است تا از از روغن جوی دوسر به پوست خود بمالند. امروزه نیز از جوی دوسر در انواع ماسک و روغن های مختلف استفاده می شود و تحقیقات بسیار زیادی بر روی این ماده غذایی با کیفیت و مقوی انجام شده است.

از این ماده در انواع شامپو و ماسک و مواد غذایی دیگر استفاده می شود. استفاده از جوی دوسر در انواع شامپوی بدن، باعث نرم شدن پوست بدن شده و جلوی خارش و خشک شدن آن را میگیرد و به صورت یک نرم کننده طبیعی و یک لوسیون میتواند از پوست شما محافظت کند.

مزایای جو دوسر برای مراقبت از مو و تاثیر آن در آلرژی و تاثیرات استفاده از جوی دوسر. جو دوسر شیمیایی یا جو دوسر کلوئیدی چیست؟

تفاوت بین جوی دوسر کلوئیدی یا شیمیایی و جو دوسر طبیعی

 در زمان‌های گذشته از جوی دوسر برای استفاده بر روی پوست استفاده می شد. جو دوسر کلوئیدی و شیمیایی که در انواع ماسک و شامپو استفاده می شود از جو دوسر که شما برای مواد خوراکی و استفاده روزمره، نظیر استفاده در صبحانه استفاده می کنید متفاوت است. جو دوسر به خودی خود دارای مواد اکتیو و فعال برای استفاده بر روی پوست و موارد داخلی بدن و گوارش می باشد و میتواند برای پاکسازی و نرم کنندگی پوست بسیار مفید باشد. هر دو موارد یعنی جوی دوسر کلوئیدی یا شیمیایی و جوی دوسر طبیعی برای موارد زیر مفید می باشند:

  •  اولین مورد خشکی و خارش پوست است که هر دو جوی دوسر کلوئیدی و شیمیایی برای آن مفید می باشند.
  •  دومین مورد رنگ قرمزی پوست است که جو دوسر شیمیایی و جوی دوسر طبیعی می‌توانند این قرمزی را از بین ببرند.

تنها تفاوت میان جوی دوسر که در آشپزخانه شما و در کابینت شما قرار دارند با جوی دوسر که در حمام به صورت ماسک و شامپو وجود دارد روش استفاده از آنها و روش تولید آن ها می باشد ولی مزایای استفاده از این دو کاملا شبیه به هم می باشند و شما می توانید از جوی دوسر طبیعی و جوی دوسر کلوئیدی شیمیایی بهره مند شوید و از مزایای آن به صورت طبیعی و یا شیمیایی استفاده کنید.

جو دوسر شیمیایی یا کلوئیدی چیست؟

جو دوسر شیمیایی یا کلوئیدی به جوی دوسری گفته می شود که یک فرآوری را بر روی جو انجام میدهند و این فرآوری و ساخت جوی دوسر کلوئیدی یا شیمیایی به این صورت است که به پودر و یا آرد جو دوسر در هنگام پروسه ساخت موادی اضافه می شود که می تواند مواد پروبیوتیکی خوب را به جوی دوسر اضافه کند و چربی های اضافه را از آن کم کند. این کار از سال ۱۹۴۵ در بازار صنعتی تولید جودوسر شیمیایی رواج دارد که باعث می شود پروتئین‌های جوی دوسر شیمیایی حفظ شود و آنزیم ها در داخل آن باقی بماند و لیپیدها به بهترین شکل ممکن در آن باقی بمانند.

ابتدا جو از زمین کنده میشود و پوست کنده میشود. در این پروسه میزانی بخار به آن زده می شود که همین باعث می شود تا آنزیم های لیپاز کاملاً کم شود و این باعث می شود تا اسید های چرب تا حد بسیار زیادی از آن کاسته شود که این امر بسیار مهمی میباشد زیرا اسیدهای چرب موجود در جوی دوسر باعث برانگیخته شدن و ایجاد حساسیت در پوست بعد از استفاده از جوی دوسر شیمیایی و یا کلوئیدی میشود که با این کار این اسیدهای چرب بسیار کم میشوند.

سپس این جوی دوسر توسط دستگاه های بسیار مخصوص و پیشرفته کاملا آرد و نرم می شوند تا بتواند هنگام استفاده در مواد مایع کاملاً در این مواد حل شود و هنگام استفاده بر روی پوست شما احساس جوی دوسر را نداشته باشید و یک کرم نرم و لوسیون بسیار با کیفیتی را برای شستن پوست و استفاده بر روی پوست خواهید داشت. شما می‌توانید از این لوسیون و کرم حتی بر روی پوست کودکان نیز استفاده کنید.

در روش ساخت جوی دوسر شیمیایی حداکثر تکنولوژی استفاده می شود تا بتوانند بیشترین مواد موجود در جوی دوسر حفظ شود و حتی موادی مانند اسیدهای چرب از آن کاسته شود که بتواند بیشترین نفع را برای پوست داشته باشد. در مطالعاتی که انجام شده است استفاده از جوی دوسر کلوئیدی و شیمیایی باعث افزایش مزایا و قابلیت‌های جوی دوسر شده است که همین امر باعث می شود تا پروتئین ها و ویتامین ها و مواد معدنی در داخل جوی دوسر شیمیایی به صورت کامل حفظ شوند و مزایای بسیار زیادی را هنگام استفاده برای پوست دارد.

مزایای جو دوسر برای مراقبت از مو و تاثیر آن در آلرژی و تاثیرات استفاده از جوی دوسر. جو دوسر شیمیایی یا جو دوسر کلوئیدی چیست؟

چطور میتواند جوی دوسر از پوست شما محافظت کند

همانطور که در بالا به آن اشاره شد این جوی دوسر خواص بسیار زیادی را برای پوست و مو به ارمغان می آورد که علاوه بر به وجود آوردن سلامتی برای پوست می تواند به پوست کمک کند تا نرمی و لطافت خود را حفظ کند و از بروز خارش و حساسیت در پوست بکاهد. استفاده از جو دوسر در مواد مختلف نظیر انواع شامپو و ماسک علاوه بر به وجود آوردن ایمنی برای لایه های پوستی میتواند حالت طبیعی پوست را حفظ کند و جلوی خارش و حساسیت های پوستی را تا حد بسیار زیادی بگیرد.

در واقع این ماده یک تقویت کننده و بالانسر میکروبیولوژی برای پوست است که می تواند اکوسیستم باکتریایی پوست را کاملاً تنظیم کند. موارد زیر از جمله مزایای استفاده از از محصولاتی است که جو دوسر در آنها به کار رفته است:

  1. قابلیت بازسازی پوست برای داشتن پوستی نرمی و لطیف است. تمامی محصولاتی که از جوی دوسر استفاده می کنند باعث بازسازی و نرمی پوست میشوند.
  2. دومین مورد کمک به حفظ مواد میکروبیولوژی پوست است که می تواند لایه بیرونی پوست را در مقابل انواع باکتری ها و در برابر اشعه uv کاملاً تقویت کند و به آن کمک کند.
  3. سومین مورد کمک به پوست برای بازیابی و حفظ میزان PH مناسب می باشد که به پوست کمک می‌کند کیفیت خود را کاملا حفظ کند.
  4. چهارمین مورد کمک به پوست های حساس برای کاهش خارش و نیز جلوگیری از ایجاد حساسیت برای پوست است.
  5. پنجمین مورد پاکسازی پوست از هر گونه آلودگی می باشد که باعث می شود با شستشوی پوست با موادی که جوی دوسر در آنها به کار رفته پوستی کاملاً سالم و تمیز داشته باشیم.

مزایای جو دوسر برای مراقبت از مو و تاثیر آن در آلرژی و تاثیرات استفاده از جوی دوسر. جو دوسر شیمیایی یا جو دوسر کلوئیدی چیست؟

مزایای کلی استفاده از جوی دوسر برای افزایش سلامتی پوست

 تحقیقات کلینیکی و آزمایشگاهی نشان می‌دهد که محصولاتی که در ساخت آن ها از جوی دوسر استفاده شده است میتوانند تاثیرات بسیار مثبتی را برای سلامتی پوست به ارمغان بیاورند. این تأثیرات می‌تواند به چند دسته تقسیم شود که در پایین به آنها اشاره می کنیم:

 پوست های خشک: معمولاً افرادی که دارای پوست های خشک می باشند دارای مشکلاتی از قبیل خارش پوست و یا حساسیت های گوناگون برای پوست هستند. دلیل به وجود آمدن پوست خشک کم بودن آب و رطوبت در لایه‌های بالایی پوست است. اگر چه جوی دوسر و مواد استفاده شده در آن باعث نرم شدن لایه‌های بالایی پوست می‌شوند ولی می‌توان این نوید را به استفاده کنندگان از این گونه مواد بدهیم که جوی دوسر می تواند آبرسانی بسیار خوبی را به لایه‌های بالایی پوست انجام دهد تا باعث شود قسمت هایی از پوست که دارای خشکی میباشند کاملاً از بین بروند و پوستی کاملاً سالم و مرطوب را بعد از استفاده خواهید داشت.

اگزما: حتماً می دانید که بعد از خشکی پوست، اگزما در پوست به وجود می آید که می تواند باعث خارش پوست، التهاب و دیگر موارد بر روی پوست شود. معمولا بر روی پوست های حساس و خشک، استفاده از جو دوسر علاوه بر قابلیت نرم کنندگی می تواند بروز اگزما را در کودکان و بزرگسالان به حداقل برساند و از بروز این مشکل بر روی پوست تا سر حد ممکن بکاهد. کاهش اگزما باعث جلوگیری از خارش و التهاب پوست خواهد شد. استفاده از انواع کرم و ماسک دارای جوی دوسر باعث می شود تا خشکی پوست از بین برود و در ادامه از اگزما جلوگیری شود.

پسوریازیس: معمولاً خشکی پوست در کنار آرنج و یا زانو و جاهایی که استخوان به هم متصل می شوند ممکن است پسوریازیس به وجود بیاورد. این مشکل هم به دلیل خشک شدن سلول های پوست در این نقاط به وجود می آید. استفاده از جوی دوسر در انواع کرم ها و ماسک ها میتواند به لایه های پوست در این قسمت ها کمک بسیار خوبی کند و لایه های دارای پسوریازیس را تا سر حد ممکن کاهش دهد. با استفاده از موادی که در آنها از جوی دوسر استفاده شده است می توانید در این قسمت ها از به وجود آمدن پسوریازیس جلوگیری کنید.

آکنه: معمولاً در افرادی که در سن نوجوانی به سوی بزرگسالی هستند آکنه بر روی پوست به وجود می آید که این امر به دلیل روغن های طبیعی در سطح پوست می باشد البته در برخی افراد این مشکل به وجود می آید. استفاده از موادی که دارای جو دوسر باشند باعث می شود تا ایجاد آکنه تا سر حد ممکن کاهش پیدا کند و از بروز آکنه بر روی پوست جلوگیری شود.

سوزش ادرار: معمولاً در کودکان هنگام استفاده از پوشک و زمانی که پوشک با ادرار خیس می شود اگر برای مدت زمان طولانی این پوشک در بدن کودک باقی بماند باعث به وجود آمدن جوش و قرمزی و سوزش میشود که می تواند برای کودک بسیار درد آور باشد. استفاده از جوی دوسر در کرمهای کودکان باعث می شود تا این مشکل تا سر حد ممکن کاهش پیدا کند و پوست کودک رطوبت و نرمی خود را باز یابد. بنابراین استفاده از کرم هایی که دارای جوی دوسر در ترکیب آنها هستند باعث می شود تا جلوی حساسیت های پوستی و قرمزی و جوش در قسمت پوشک بچه کاملا از بین بروند و شاهد این گونه موارد نباشید.

 آلرژی و تاثیرات استفاده از جوی دوسر

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از جو دوسر، جلوگیری از بروز آلرژی بر روی پوست می باشد که توسط متخصصان پوست این قضیه بررسی شده است و مقالات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. جوی دو سر یک ماده کاملاً طبیعی است که با پوست کاملاً سازگار است و هیچ آسیبی را به پوست وارد نمی کند.

بر اساس این آزمایش و تحقیقات ثابت شده است که محصولات مراقبت از پوست که در آن ها از جوی دوسر استفاده شده است میزان آلرژی را تا سر حد ممکن کاهش می دهد و ریسک به وجود آمدن آلرژی در پوست را تا جایی که امکان دارد به صفر نزدیک می‌کند. این به این معنی است که کسانی که دارای پوست های حساسی هستند می بایست از موادی استفاده کنند که در آن ها از جوی دوسر شیمیایی که در بالا به آن اشاره شد استفاده کنند.

حتی از این محصول برای محصولات مراقبتی کودکان نیز می توان استفاده کرد و در محصولاتی که دارای جو دوسر هستند برای کودکان نیز می توان استفاده کرد. تمام مواردی که در اینجا به آنها اشاره کردیم تنها قسمتی از مزایای استفاده از جو دوسر در مواد آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست که اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی کنیم استفاده از جوی دوسر در انواع ماسک و شامپو باعث کاهش حساسیت و خشکی در پوست می شود.

استفاده از جو دوسر تا سر حد ممکن این موارد را کاهش می دهد و کسانی که پوستی خشک و حساس دارند پیشنهاد می کنیم از وسایل مراقبتی پوست که دارای جوی دوسر هستند استفاده کنند. در فروشگاه آرایش سرا نیز محصولاتی که دارای جوی دو سر در آنها باشند وجود دارد که به شما معرفی خواهیم کرد. 

مشخصات، خرید و قیمت اسکراب جو دوسر سینت ایوز یک ماسک جو دوسر برای منافذ پوست و یک اسکراب پوست حساس و خشک که در دسته اسکراب ملایم سینت ایوز قرار میگیرد.

اسکراب سنت ایوز مدل جو دوسر ST.Ives Gentle Smoothing

 
مشخصات، خرید و قیمت ماسک آووکادو فریمن بعلاوه ماسک جو دوسر فریمن یک ماسک بسیار با کیفیت برای پوست خشک میباشد.ماسک صورت برای پوست خشک فریمن اصلی در فروشگاه آرایش سرا

ماسک آووکادو و جو دوسر freeman حجم 175 میلی لیتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ