13 سبک ترند آرایش ژاپنی!!!

آرایش ژاپنی یکی از متدهای آرایشی تاریخی و قدیمی است که بر اساس اسناد به دست آمده از مصر باستان، این روش آرایشی به ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در ژاپن در اوایل قرن هفدهم زنان برای آرایش از پودر برنج استفاده می کردند که به این روش oshiroi گفته میشود. هم اکنون نیز آرایش به سبک ژاپنی برای زنان و مردان همچنان ادامه دارد و هردو از آرایش به سبک ژاپنی بهره خواهند برد.

با کمی جستجو در بازارهای ژاپن در سالهای اخیر متوجه خواهیم شد که فروشگاههای لوازم آرایشی با ۱۱ درصد کاهش روبرو هستند ولی در مقابل، آرایش به سبک مردانه در سال ۲۰۲۱ با ۴ درصد رشد روبرو میباشد و بخش آرایشی در این زمینه رشد ۴ درصدی را تجربه می کند. باورها بر این است که دلیل رشد آرایش مردان در این سال ها تماس های ویدیویی و تصویری به دلیل به وجود آمدن پاندمی کرونا و تماس های تصویری بیشتر است.

سبک ها و روش های بسیار زیبایی برای آرایش سنتی ژاپنی خوب وجود دارد که نمی توان آنها را فراموش کرد و از دست داد. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا ۱۳ روش بسیار زیبا از سبک آرایش ژاپنی را با کمی توضیح به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

آرایش اولیه و پایه ژاپنی

آرایش اولیه و پایه ژاپنی برای کسانی مناسب است که میخواهند به محیط باز بروند و تصاویری برای شبکه های اجتماعی به ثبت برسانند زیرا این روش آرایشی بسیار ساده است و شما بعد از انجام آن خواهید دید که فرد، آرایش صورت انجام داده است اما به اصطلاح شبیه اسپاگتی نمیباشد. منظور از اسپاگتی این است که فرد علاوه بر داشتن آرایش ساده و سبک چهره‌ای رنگی و آرایش کرده نخواهد داشت.

راز مهم برای این سبک آرایشی آماده سازی پوست به روشی بسیار عالی می باشد. روش آماده سازی برای این سبک آرایشی با استفاده از سایه چشم بسیار روشن، رژ لب روشن و مژه های آراسته و زیبا با استفاده از یک ریمل خوب امکان پذیر است.

13 سبک ترند آرایش ژاپنی

آرایش به سبک صورت تمیز ( suppin )

سبک آرایش ساپین یا صورت تمیز یکی از سبک های بسیار معروف در آرایش ژاپنی است. روش آرایشی که اغلب توسط ژاپنی ها استفاده می شود به صورتی است که بعد از آرایش به نظر می‌رسد که صورت شما کاملاً تمیز می باشد و آرایشی بر روی چهره شما قرار ندارد. به این سبک آرایشی در ژاپن ساپین ( SUPPIN ) این گفته می شود.

چه کسی دوست ندارد که همیشه صورتی بدون لک، جوش یا حلقه های تیره که زیبایی چهره را به خطر می‌اندازند نداشته باشد. این سبک آرایشی برای پنهان کردن عیوب ظاهری صورت و در مقابل برجسته کردن موارد زیبایی چهره به کار می رود بدون این که به نظر برسد که واقعاً آرایشی بر روی چهره انجام شده است. در این سبک آرایشی علاوه بر برطرف کردن لک و جوش میتوانید به اطرافیان القا کنید که آرایشی بر روی صورت شما وجود ندارد.

آرایش-به-سبک-صورت-تمیز-(-suppin-)-آرایش-سرا

آرایش به سبک gyaru

در سبک آرایشی گیارو ( GYARU ) که یکی از انواع سبک های آرایش ژاپنی معروف است میبایست چشمها را برجسته تر به نمایش درآورد. در این سبک آرایشی، چهره به ظاهری عروسکی نزدیک تر می شود و باعث میشود چهره از حالت عادی و نرمال خارج شود. اما هیچ چیز در این سبک آرایشی باعث نمی شود تا شما از این سبک آرایشی در طول روز و برای انجام کارهای روزمره استفاده نکنید.

هر کدام از این سبک های آرایشی استایل خاص خود را دارند و باعث می‌شوند تا هنگام استفاده از آن ها راحتی خاصی را بعد از آرایش احساس کنید و در طول روز بتوانید از آنها استفاده کنید. استفاده از سبک آرایش گیارو یکی از سبکهای به روز و ترند ژاپنی می باشد و میتوانید از این سبک آرایشی در زمانی که علاقه مند به آرایش به سبک عروسکی باشید استفاده کنید.

آرایش به سبک IDOL

آرایش به سبک IDOL تکنیکی است که استفاده می شود تا چهره ظاهری کودکانه تر داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید از این سبک آرایشی که یکی از معروفترین سبکهای آرایش ژاپنی استفاده کنید می بایست عرض کنیم که این روش آرایشی برای دختران زیر ۲۰ سال بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که افرادی با سنین بالاتر قصد انجام این سبک آرایشی را داشته باشند باید بدانند که بعد از انجام آرایش به سبک IDOL چهره آنها جوان تر از سنی که هستند نمایش داده خواهد شد. 

آرایش به سبک IDOL یکی از معروف ترین روش های آرایشی در ژاپن است که معمولاً توسط دخترهای دبیرستانی و یا کسانی که جوان هستند و در زمینه خوانندگی و رقص مشهور هستند مورد استفاده قرار میگیرد.  از این سبک آرایشی برای حضور در تلویزیون استفاده می کنند و این روش آرایشی در بین دختران جوان در ژاپن بسیار مشهور و پرکاربرد است.

آرایش-به-سبک-IDOL-آرایش-سرا

آرایش به سبک انیمه ( anime eyes )

آرایش به سبک انیمه یا آرایش چشم انیمه همانطور که از اسمش پیداست سبکی از آرایش صورت و مخصوصاً چشم است که بسیار شبیه به شخصیت های انیمه ژاپنی هستند که هیچ وقت فکر نمی کردیم این سبک آرایش چشم بتواند ظاهری زیبا به چشمان ببخشد.

راز آرایش ژاپنی به سبک انیمه تنها در سبک آرایش نیست. در این سبک آرایشی لنزهایی که داخل چشم قرار می گیرند بسیار مهم هستند. استفاده از لنز چشمی در بین ژاپنی ها بسیار پر کاربرد است و ژاپنی ها بر این عقیده هستند که چشم ها پنجره های روح هستند و شخصیت های ژاپنی هنگام ساخت شخصیت های انیمه بسیار فداکار هستند.

پس استفاده از لنزهای چشمی میتواند ظاهری بسیار زیبا به چشم ببخشند و برای استفاده از سبک چشمان انیمه حتما باید از لنزهای چشمی استفاده کنید.

آرایش به سبک چشم هاراجوکو ( HARAJUKU EYES )

سبک آرایش هاراجوکو یکی دیگر از انواع سبک های آرایش چشم است و برای کسانی مناسب است که به آرایش رنگارنگ علاقه زیادی دارند. در سال های اخیر این سبک آرایشی در برزیل به یکی از روش های آرایشی ساده و هنری تبدیل شده است و افراد زیادی در برزیل از این سبک آرایشی استفاده می کنند.

در این روش آرایش ژاپنی، چشم ها بسیار رنگارنگ جلوه می دهند و با کشیدن نقاشی هایی بسیار زیبا و رنگارنگ اطراف چشم و چسباندن سنگ های رنگی دور چشم، ظاهری زیباتر به چشمان می بخشند. آرایش به سبک هاراجوکو یکی از سبک های بسیار معروف و پرکاربرد در ژاپن است.

آرایش-به-سبک-چشم-هاراجوکو-(-HARAJUKU-EYES-)-آرایش-سرا

آرایش به سبک مدرسه ای ( SCHOOL MAKEUP )

آرایش به سبک مدرسه ای در میان ژاپنی ها بسیار پرطرفدار است. از آنجایی که مدارس در ژاپن در مورد لباس و آرایش بسیار سخت گیر هستند بنابراین افراد از این سبک آرایشی نمی توانند در مدرسه استفاده کنند. از این سبک آرایشی برای انجام بازی های ورزشی و خارج از مدرسه استفاده می کنند.

این سبک آرایش ژاپنی شامل استفاده از دامن های کوتاه دخترانه مدرسه ای در خیابانها می شود. سبک آرایش مدرسه ای یکی از سبک های آرایشی پرکاربرد است که زنان ژاپنی با استفاده از آرایشی ملایم و دامن های کوتاه به انجام این سبک آرایشی می پردازند.

آرایش به سبک چشمان ( gyaru eyes )

استفاده از سبک چشمان گیارو، تکنیکی پرکاربرد در ژاپن است که با استفاده از آرایش و لنزهای چشمی که هم رنگ چشمان شما هست میتوانید جلوه های چشم های خود را درشت تر نمایش دهید. در این روش به چشمان شما کمک می شود تا چشمان را درشت تر به نمایش در بیاورید تا آرایش شما زیباتر جلوه دهد.

نمایش چشمان درشت در ژاپن بسیار محبوب است و به همین دلیل است که برای ساخت شخصیت های انیمه کارتونی نیز از چشمانی درشت استفاده می‌کنند و بدیهی است که افراد و شخصیت های واقعی نیز در ژاپن علاقه داشته باشند تا از چشمانی درشت برخوردار باشند. به همین دلیل آرایش چشمان گیارو یکی از ترندهای آرایشی در ژاپن است.

سبک آرایش لولیتای شیرین ( sweet lolita )

آیا تابحال درباره لولیتا شنیده اید؟! این سبک آرایشی در دهه هفتاد و هشتاد در ژاپن ظهور کرد و برگرفته از سبک فرهنگی میباشد. لولیتا اساساً افرادی هستند که به سبک آرایش عروسکی و پوشیدن لباس های عروسکی با لباس های توری چرخان و موهای مجعد یا فر نمایان می شوند.

پس سبک لولیتا به سبکی گفته میشود که در آن آرایش عروسکی به همراه پوشیدن لباس های عروسکی و موهای مجعد و فر نمایان باشد.سبک آرایش لولیتای شیرینی نیز ویژگی‌های برجسته تر از لولیتا می باشد که در آن از رنگ های روشن تر و با تناژ محتاط تری مانند صورتی استفاده می شود و سبک لولیتا را تا حدی برجسته تر میکند. سبک های دیگری از آرایش به سبک لولیتا نیز در ژاپن وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

سبک-آرایش-لولیتای-شیرین-(-sweet-lolita-)-آرایش-سرا

سبک آرایش ( gothic lolita )

تفاوت بین آرایش لولیتای شیرین و گاتیک لولیتا ( GOTHIC Lolita ) اساس استفاده از رنگ ها می باشد. در سبک آرایش لولیتای گاتیک چهره به همان شکل عروسکی میباشد و با استفاده از آرایشی تیره تر و سایه های تیره تر مانند مشکی در این سبک استفاده می شود.

این روش آرایش ژاپنی به همان شکل آرایش لولیتای شیرین انجام میگیرد و سبُکی معروف در آرایش های ژاپنی را حفظ خواهد کرد. در صورتی که از لباس های تیره تر در این سبک آرایشی استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم از لنزهای تیره تر برای چشمان استفاده کنید تا چشم ها اغوا کننده به نظر برسند.

آرایش به سبک ( geisha )

آرایش به سمت گیشا یا geisha که به آن گیکو یا گیگی نیز گفته می شود بیشتر جنبه فرهنگی دارد و فراتر از ایده های آرایش اولیه که در ابتدا به آن اشاره کردیم نیست. این سبک آرایشی فراتر از یک آرایش چهره می باشد و بیشتر به جنبه فرهنگی آن می بایست دقت کرد.

در این روش آرایشی شما باید از لباس خاصی استفاده کنید و باید مجرد بمانید. با گذراندن مراحل زندگی سبک آرایشی نیز در این افراد تغییر میکند. معمولاً گیشا ها از زیر سازهای آرایشی یا فوندانسیون هایی با پودر برنج یا سرب استفاده می کنند. در این سبک آرایشی که جنبه فرهنگی دارد هدف دقیقاً سفید شدن بیش از حد چهره صورت میباشد.

در این روش آرایش ژاپنی بر روی گونه ها از رژگونه صورتی تیره استفاده می شود و برای سایه چشم نیز مطابق با سن خانم ها از سایه چشم استفاده خواهد شد. رنگ قرمز در این سبک آرایشی برای جوانتر ها مورد استفاده قرار می گیرد. حتما دقت کنید که این سبک آرایشی جنبه های فرهنگی در ژاپن دارد و سبک آرایشی معروف و در عین حال مختص افراد خاصی می باشد.

آرایش-به-سبک-(-geisha-)-آرایش-سرا

آرایش به سبک cosplay

آیا تا به حال راجع به سبک آرایشی COSPLAY شنیده اید؟! در این روش آرایشی قانون زیادی وجود ندارد که با اجرای آن بتوانید این شیوه آرایشی را اجرا کنید. نکته جالب در این سبک آرایش این است که تا حد امکان به شخصیت هایی از دنیای GEEK شبیه شوید و بتوانید چهره خود را به این شخصیت ها نزدیک کنید.

برای اینکه بتوانید به این شخصیت ها شبیه شوید علاوه بر آرایش باید با لباسهای مختلفی استفاده کنید و هیچ محدودیت سنی و یا جنسیتی برای آن وجود ندارد.

آرایش مردانه به سبک ژاپنی

به طور باورنکردنی در ژاپن گروهی از مردها وجود دارند که در سبک های آرایشی بسیار ماهر هستند و در سال های اخیر آرایش بین مردها و مخصوصا نسل جدید تا ۲۰ درصد افزایش داشته است. از آنجایی که همه می خواهند در شبکه های اجتماعی با ظاهری زیبا و خوب به نظر برسند اکثر مردان از این سبک آرایشی برای حضور در شبکه های اجتماعی بهره می برند.

در این سبک آرایشی چهره کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد اما برخی بسته به ویدئویی که قصد ساخت دارند، ناخن های خود را نیز حتی رنگ میکنند. بر طبق اعلام آکادمی زیبایی معروفی در ژاپن با نام فلفل تند مردان ژاپنی ۱۵ تا ۱۹ ساله ماهانه چیزی در حدود ۵۶۰۷ ین برای لوازم آرایشی اولیه هزینه می‌کنند در حالی که جوانان بالای ۲۰ سال در همان دوره عددی در حدود ۵۴۱۰ ین در ماه برای این کار هزینه می کنند.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با ۱۳ سبک آرایشی معروف در ژاپن کمی آشنا کنیم تا بتوانید در صورت علاقه این سبکهای آرایشی را برای چهره خود استفاده کنید. در صورتی که اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید خوشحال می شویم که با ما در پایین همین مقاله در میان بگذارید.

منبع: https://skdesu.com

1 دیدگاه در “13 سبک ترند آرایش ژاپنی!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ