انتخاب کرم پودر مناسب پوست

انتخاب کرم پودر مناسب پوست

کرم پودر چیست؟ این محصول به صورت کرم هایی بسیار مرطوب و غنی تولید می شود و برای پوست های خشک بسیار مناسب است. اما بافت سنگین کرم پودرها موجب می شود تا گاهی چهره مصنوعی شود پس برای جلوگیری از این مشکل باید مطمئن شوید که کرم پودر به خوبی روی پوست تان جذب شده است بهتر است از یک اسفنج مرطوب استفاده نمایید.

مطالبی که در این مقاله مورد مطالعه قرار می گیرد عبارتند از:

کرم پودر چیست؟

انواع کرم پودر

انواع کرم پودر براساس نوع پوست

انتخاب کرم پودر مناسب پوست براساس رنگ پوست

روش صحیح استفاده از کرم پودر

نکات مهم خرید کرم پودر

کرم پودر یکی از ضروری ترین زیر سازهای آرایشی می باشد که به صاف و یکدست شدن آرایش کمک می کند در واقع با استفاده از کرم پودر نواقص و تیرگی هایی که بر روی سطح پوست تان به وجود آمده پوشیده می شود. در حقیقت انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست تضمین کننده یک آرایش بی عیب و نقص برای شماست. هر چند برخی معتقدند که کرم های آرایشی موجب آسیب رسیدن به پوست می گردد اما اگر این کرم های آرایشی را بر اساس فاکتورهای مناسب پوست انتخاب نماییم نه تنها آسیبی به پوست نمی رساند بلکه موجب آبرسانی و حذف چین و چروک پوستی می گردد.

از ویژگی های کرم پودر خوب عبارت است از پوشانندگی بالا، ضد حساسیت بودن، بافت سبک و داشتن جلوه طبیعی است.

با توجه به محصولات متنوع در بازار پیدا کردن کرم پودر مناسب پوست که به صورت کاملا طبیعی بر روی پوست بنشیند و حس سنگینی آرایش را نداشته باشید بسیار دشوار است. کرم پودر ها بر اساس نوع بسته بندی انواع مختلفی از قبیل کاسه ای، پمپی، تیوپی، پالتی و استیکی تقسیم بندی می شوند اما نکات خیلی مهم تری در انتخاب کرم پودر وجود دارد که باید در هنگام خرید به آن دقت کرد همچون رنگ پوست(سفید،گندمگون،تیره) نوع پوست ( چرب، خشک،مختلط،نرمال) ، رنگ کرم پودر، نوع فرمولاسیون، مات یا براق بودن و … .

انتخاب کرم پودر مناسب پوست

انواع کرم پودر

کرم پودر مایع: یکی از انواع رایج و محبوب کرم پودر فون مایع است چرا که استفاده از این نوع کرم بسیار آسان است و پوششی طبیعی بر روی پوست ایجاد می کند. این نوع کرم پودر مناسب پوست های خشک و نرمال است و کسانی که پوست چرب دارند بهتر است از محصولات فاقد چربی استفاده نمایند. این محصول پوشانندگی کمی دارد.

کرم پودر استیکی: که به صورت جامد و ماتیکی هستند و به دلیل پوشش دهی فوق العاده بالایی که دارد برای پوشش معایب و قرمزی و جای زخم بسیار مناسب است. این کرم پودر بافت بسیار سنگینی دارد و برای استفاده از آن بهتر است از اسفنج های آرایشی استفاده نمایید تا به خوبی روی صورت تان محو شود. لازم به ذکر است که با توجه به بافتی که این نوع کرم پودر دارد گزینه مناسب برای کسانی که پوست خشکی دارند نیست.

پنکک: معمولا به صورت پودر فشرده است و قدرت متوسطی دارد و در طول روز باید چند بار آرایش تان را تمدید نمایید. این نوع کرم پودر به دو صورت چرب و خشک در بازار وجود دارد و هر کس با هر نوع پوستی می تواند از این محصول استفاده نماید اما بهترین انتخاب برای کسانی که پوست چرب دارند می باشد.

کرم پودر کرمی: این کرم پودرها شبیه کرم های مایع هستند اما نسبت به آن ها از غلظت بالایی برخوردارند و قدرت آبرسانی و ماندگاری بالایی دارند و مناسب کسانی هستند که پوست مختلط و یا نرمال دارند.

کرم پودر فومی: این کرم پودر پوشانندگی مناسبی دارد و مناسب افراد با پوست های چرب و مختلط است.

کرم پودر خامه ای: این کرم پودر مناسب استفاده مجالس و مهمانی ها است چرا که هم ماندگاری بالایی دارد و هم از پوشش دهی بالایی برخوردار است.

کرم پودر بالشتی: این کرم پودر بافت مایعی دارد و پوشش دهی کمی به پوست صورت می دهد.

کرم پودر سرمی: این کرم پودر در واقع از ترکیب چند کرم پودر است روشن کننده و ضد چروک است و در ترکیبات آن کرم سفید کننده وجود دارد.

کرم پودر خمیری: این نوع کرم پودر ها دارای ضد آفتاب و مرطوب کننده هستند و در واقع به نوعی از پوست محافظت می نمایند و در عین حال لک و نواقص و تیرگی های روی پوست را می پوشاند.

کرم پودر معدنی: که فاقد مواد شیمیایی و رنگ است و پوشش دهی خیلی ضعیف و کمی دارد و مناسب کسانی است که پوست های حساسی دارند.

کرم BB: این کرم پودر مناسب استفاده روزانه است و از پوشش دهی متوسطی برخوردار است.

پرایمر: پرایمرها معمولا بی رنگ هستند و باعث تغییر رنگ پوست نمی شوند و زیر ساز کرم پودر اصلی محسوب می شوند.

مرطوب کننده: مرطوب کننده ها پوست را نرم می کنند و رنگ آن را بهبود می بخشند. این محصولات مناسب پوست های چرب و جوش دار نیستند.

براق کننده: براق کننده ها روی قسمت های خاصی از پوست استفاده می شوند و آن را براق می کنند. بهتر است افراد دارای پوست چرب از این محصول استفاده نکنند. همچنین استفاده روزانه از این محصول توصیه نمی شود.

انتخاب کرم پودر مناسب پوست براساس رنگ پوست

انواع کرم پودر براساس نوع پوست

کرم پودر مناسب پوست چرب: کسانی که پوست شان بعد از شست و شو خیلی سریع چرب می شود و منافذ باز زیاد و ظاهری براق دارند بهتر است به سراغ محصولات فاقد چربی و مات بروند.

کرم پودر مناسب پوست مختلط: این نوع پوست در واقع پیشانی و بینی و چانه چرب است و سایر نقاط صورت خشک. معمولا در تابستان پوست شان چرب و در زمستان پوست شان خشک است وبا تغییر فصل پوست شان تغییر می کند. بهتر است از کرم پودر های مایع و بر پایه آب استفاده نمایند. این افراد باید یک کرم پودر مناسب پوست خشک و یک کرم پودر مناسب پوست چرب داشته باشند تا در فصول مختلف از آن استفاده نمایند.

کرم پودر مناسب پوست نرمال: پوستی که چربی و آب متعادلی دارد. این پوست ایده ال ترین نوع پوست است و از هر نوع کرم پودری می تواند استفاده نماید.

کرم پودر مناسب پوست خشک: این افراد به دلیل تحریک پذیری بالایی که پوست شان دارد نمی توانند از هر محصولی استفاده نمایند و بهتر است به سراغ محصولاتی که برپایه روغن است بروند.

انتخاب کرم پودر مناسب پوست براساس رنگ پوست

کرم پودر مناسب پوست های سبزه، کرم پودری مناسب است که مطابق رنگ پوست شان باشد و دارای تناژگرم باشد.

کرم پودر مناسب پوست های سفید، کرم پودری مناسب این افراد است که کمی تناژ صورتی داشته باشد تا روح به چهره آن ها بر گردد.

کرم پودر مناسب پوست های گندمی، از آنجا که پوست این افراد نه سفید است و نه سبزه انتخاب های زیادی دارند. بهترین انتخاب کرم پودری با تناژ خنثی و ترکیبی از رنگ صورتی و آبی است.

بهترین روش برای تشخیص این که آیا رنگ کرم پودر، مناسب پوست شما هست یا نه

تست کردن آن روی گردن یا فک است. کرم پودر با رنگ مناسب به طور یکنواخت با رنگ پوست شما در هم آمیخته می شود. نباید پوست شما بعد از استفاده از کرم پودر مثل گچ سفید و یا تیره شود.

به پوست بدون آرایش خود نگاه کنید. توجه کنید که آیا زمینه پوست شما طلایی ( زرد رنگ) و یا گلگون ( صورتی رنگ) است.

اگر پوستی با زمینه ی طلایی رنگ دارید پوست شما گرم است و در صورتی که گلگون است پوست شما سرد است. اگر رنگ پوستی ترکیبی از این دو رنگ دارید ته رنگ پوست شما از نوع خنثی است.

زمانیکه ته رنگ پوست خود را به درستی پیدا کنید، می توانید رنگ کرم پودر را انتخاب کنید. بیشتر برندهای آرایشی برچسبی تحت عنوان ته رنگ پوست بر روی محصول خود دارند. حرف C برای ته رنگ سرد، حرف W برای ته رنگ گرم و حرف N برای ته رنگ خنثی استفاده می شود.

اگر هیچ برچسبی بر روی محصول نبود کرم هایی با ته رنگ صورتی برای پوست های سرد و رنگ هایی که مایل به زرد است برای پوست های گرم مناسب است.

می دانیم که اکثر خانم های آسیایی زرد پوستند بنابراین کرم پودرهای بژ برای آن ها مناسب تر است. اما این را نمی توان برای همگان در نظر گرفت. برای تشخیص ته رنگ پوست، مچ دست تان را زیر نور سفید نگاه کنید. اگر رگ هایتان آبی یا بنفش بود یعنی پوست شما سرد است و ته رنگ پوست تان صورتی است. پس کرم پودرهایی با تناژ صورتی استفاده کنید.

اگر رگ هایتان سبز پود پوست گرمی دارید پس سراغ کرم پودرهایی که طیف رنگی زرد دارند بروید.

چنانچه پوست تان سفید است و ته رنگی ندارید رنگ عاجی مناسب ترین انتخاب برای شماست.

اگر از کرم پودرهای براق استفاده می کنید به یاد داشته باشید که باید آرایشی بسیار نامحسوس انجام دهید. مثلا از سایه چشم غیر براق و رژلب مات استفاده کنید.

اگر پوست چرب یا مختلط دارید، بهتر است نمای نهایی پوست را مات انتخاب کنید. نمای مات می تواند منافذ پوست شما را بسته نشان دهد.انتخاب کرم پودر مناسب پوست

روش صحیح استفاده از کرم پودر

حال که کرم پودر مناسب پوست را انتخاب نمودید باید بدانید چه طور کرم پودر بزنیم تا به آرایشی زیبا برسیم. بهتر است برای کرم پودر از پدهای اسفنجی استفاده کنید تا ظاهری یکدست و صاف داشته باشید. از ترکیب دو رنگ کرم پودر استفاده کنید تا ظاهری طبیعی به پوستتان بدهید. (یک کرم پودر با یک درجه روشن تر از پوست تان و یک کرم پودر هم رنگ پوست تان) بهتر است قسمت گونه و پیشانی و چانه را تیره تر کار کنید که شبیه رنگ پوست باشد و برای نواحی دیگر از کرم پودر روشن تر استفاده کنید.

کرم پودرها به صورت شادابی و طراوت می دهند. حتی در زمانیکه چهره آثار بی خوابی و خستگی دارد می توان با استفاده از یک کرم پودر مناسب، چهره خسته را به یک چهره ی شاداب و سر حال تبدیل کرد.

پوست های کدر و جوش دار

اگر پوست تان کدر و دارای جوش است و یا لک های جوش روی صورت تان باقی مانده است، برای زیرسازی درست آرایش ابتدا می بایست از ضد آفتاب بدون چربی استفاده کرد و بعد از آن کرم پودری که پوشانندگی بالایی دارد. تمام نقاط پوست را با حرکت آرام و ضربه زدن به خوبی بپوشانید تا صورت یکدست و صاف شود. توجه کنید پد را زیر چشم و یا دور چشم نمالید فقط به آرامی گذاشته و بردارید تا نواحی صاف شود.

نکات مهم خرید کرم پودر

  1. نوع پوست: اولین فاکتور اساسی برای خرید کرم پودر شناخت نوع پوست است، زیرا با توجه به نوع پوست نیاز پوست نیز متفاوت است برای مثال پوست خشک نیازمند آبرسانی است و کرم پودری مناسب این نوع پوست است که دارای بافت سبک و بر پایه روغن باشد، و یا پوست های چرب نیازمند کرم پودرهایی هستند که فاقد چربی باشند.
  2. رنگ پوست: دقت به رنگ پوست بسیار مهم است چرا که با انتخاب اشتباه چهره خود را مصنوعی می کنیم.
  3. رنگ کرم پودر: باید از بین رنگ های برنز، تیره، روشن و رنگ پوست نزدیکترین رنگ به پوست خود را انتخاب نمایید.
  4.  ترکیبات کرم پودر: به ترکیبات کرم پودر توجه کنید و با توجه به نوع پوست خود محصول مناسب را انتخاب نمایید برای مثال اگر پوست خشکی دارید بهتر است از کرم پودری که دارای ترکیبات آنتی اکسیدان، ضد چروک، ضدپیری، اسید هیالورونیک، آلوئه ورا، گلیسیرین و روغن طبیعی باشد انتخاب نمایید و اگر پوست چرب دارید از کرم پودرهایی که دارای ویتامین A، اسید گلیکولیک و زینک باشد انتخاب نمایید تا مانع از جوش زدن روی صورت تان شوید.
  5. تاریخ انقضا: استفاده از محصول تاریخ گذشته و فاسد موجب آسیب جدی به پوست می شوند.
  6. پوشانندگی بالا: بیشتر کسانی که به دنبال خرید کرم پودر هستند به دنبال محصولی با پوشش دهی بالا هستند چرا که می تواند به رفع و محو کردن نواقصی مانند جای جوش و زخم و آکنه کمک کند.
  7. سبک بودن بافت کرم پودر: از دیگر ویژگیهای کرم پودر بافت سبک و جلوه طبیعی است چون کرم های آرایشی برای چند ساعت قرار است روی صورت بمانند اگر روی پوست سنگین باشد موجب چین و چروک و جوش و احساس نارضایتی می شود.
  8. انتخاب کرم پودر مناسب پوست براساس رنگ پوست

سوالات متداول

آیا می توان از دو کرم پودر با دو برند متفاوت استفاده کرد؟ بله، اگر دو کرم پودر دارای پایه مشابه باشند می توان به راحتی آن ها را با هم میکس کرد. ( برای اطلاع از مواد به کار رفته بهتر است برچسب و ویژگی های محصول را مطالعه نمایید.)

انواع کرم پودر بر اساس جنس پوست کدامند؟ کرم پودر پوست چرب، خشک، نرمال و مختلط

کرم پودر در آرایش چه کاربردی دارد؟ کرم پودر نوعی آرایش مایع یا پودری است که برای ایجاد رنگی یکنواخت و یکدست در صورت، برای پوشاندن نقص و گاهی تغییر رنگ پوست طبیعی استفاده می شود. برخی از کرم پودرها دارای خاصیت مرطوب کننده و ضد آفتاب نیز هستند.

آیا کرم پودر برای پوست مناسب است؟ کرم پودر می تواند با ایجاد یک لایه محافظتی اضافی در برابر آسیب های محیطی، برای پوست شما نیز مفید باشد. هنگامی که یک کرم پودر خوب و با کیفیت پیدا کردید که مواد شیمیایی مضر ندارد دیگر نگران آسیب رساندن آن به پوست خود نباشید.

برای استفاده از کرم پودر، برس بهتر است یا اسفنج؟ در صورت استفاده از کرم پودر مایع اسفنج بیشتر توصیه می شود، استفاده از یک برس مصنوعی نیز پیشنهاد خوبیست زیرا ضد عفونی کردن آن راحت تر است و باعث ایجاد رنگی یکنواخت و صاف می شود.

آیا استفاده از کرم پودر در هر روز برای پوست مضر است؟ تا زمانی که یک کرم پودر خوب و با کیفیت را از یک مارک معتبر انتخاب کنید، استفاده روزانه از آن اشکالی ندارد. حتی برخی از کرم پودرها با سرامیدها و سرم ها و مواد معدنی دیگری همراه هستند که می توانند وضعیت پوست شما را بهبود ببخشند.

کلام آخر 

در این مقاله سعی کردیم با مطرح کردن نکاتی، خرید کرم پودر مناسب و با کیفیت را برای شما آسان نماییم و به شما کمک کنیم تا کرم پودر مورد نظر خود را با توجه به نوع پوست و رنگ پوست انتخاب نمایید امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ