هایلایتر چیست؟

هایلایتر چیست انواع هایلایتر قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست کاربرد هایلایتر چیست؟

هایلایتر چیست؟ یک محصول آرایشی پودری یا مایع است که در جهت افزایش درخشش برخی از نقاط صورت به خصوص بالای گونه استفاده می کنیم. هایلایتر قابلیت جذب نور دارد و رنگ پوست تان را تقویت می کند. اگر پوست شما در معرض نور آفتاب قرار می گیرد و یا زیاد استرس های کاری و روانی را تحمل می کنید یا به طور کلی خیلی زیاد در معرض مخرب های سلامت پوست قرار می گیرید و احساس می کنید که پوست تان خیلی بی روح است، استفاده از هایلایتر لازم و ضروری است.

هایلایتر یکی از بهترین لوازم آرایشی موجود می باشد، البته استفاده کردن از آن کاملا اختیاری است و بدون آن آرایش شما ناقص محسوب نمی شود اما می توانید از طریق آن درخشندگی بیشتری به پوست خود ببخشید. این ماده آرایشی سبک یک راه شگفت انگیز برای جذابیت دو برابری صورت شما است و باعث می شود که چهره تان سر حال تر نشان داده شود.

هایلایتر چیست انواع هایلایتر قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست کاربرد هایلایتر چیست؟

انواع هایلایتر 

هایلایترها انواع مختلفی دارند به شکلی که اگر شما برای خرید آنها اقدام کرده باشید شاهد انواع مختلفی همچون پودر هایلایتر و هایلایتر مایع، قطره هایلایتر، کرم هایلایتر و استیک هایلایتر خواهید بود. عموما هایلایتر کرمی راحتی بیشتری را در هنگام آرایش برای شما ایجاد خواهد کرد. اگر پوست چرب دارید بهتر است از هایلایتر های پودری استفاده کنید که فاقد چربی بوده و به هیچ عنوان موجب ایجاد جوش نخواهد شد.

هایلایتر مایع

هایلایتر مایع یکی از پر کاربردترین مدل های هایلایتر است که به علت چند کاره بودن طرفداران زیادی دارد. این هایلایتر در رنگ های مختلف مناسب هر رنگ پوستی می باشد همچنین مناسب برای هرسبک آرایشی نیز می باشد.

هایلایتر کرمی

این نوع هایلایتر برای مجالس عروسی مناسب است. زمانی که می خواهید آرایشی فوق العاده خیره کننده داشته باشید. توجه داشته باشید که از این مدل هایلایتر نباید به میزان زیاد استفاده کنید زیرا سبب غیر طبیعی شدن آرایش تان می شود.

هایلایتر پودری

مناسب زمانی است که می خواهید ظاهر همیشگی تان را تغییر دهید. هایلایتر های پودری مناسب مواقعی هستند که می خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید که خیلی جلب توجه نکنید.

قبل از هایلایتر زدن چه کارهایی انجام دهید هایلایتر چیست انواع هایلایتر انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست کاربرد هایلایتر چیست؟

قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد

همیشه گفته شده است که قبل از استفاده از هر نوع لوازم آرایشی، پوست باید آماده شود. استفاده از لوسیون های مرطوب کننده، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده، سرم های روشن کننده، باعث می شود پوست صورت شما قابلیت جذب بهتری داشته باشد. همچنین لطافت و شادابی پوست تان را تضمین می کند.

بعد از مرطوب کننده ها و سرم ها برای اینکه رطوب پوست تان را مدت بیشتری حفظ کنید باید از پرایمر استفاده کنید برای تثبیت رنگ پوست  می توان از مرطوب کننده های رنگی نیز استفاده کرد.

چیزی که زیر هایلایتر استفاده می کنید بسیار مهم است. در آرایش یک قانون وجود دارد محصولات پودری روی هم و محصولات مایع و کرمی باید روی هم زده شود. شما هرگز نمی توانید روی یک محصول کرمی یا مایع از پودر استفاده کنید و بالعکس. پس اگر کرم پودر مایع یا مرطوب کننده رنگی به صورتتان زده اید و اکنون می خواهید از هایلایتر پودری استفاده کنید حتما باید ابتدا روی بیس آرایش خود یعنی کرم پودرتان پودر فیکس بزنید.

هایلایترها در واقع بخش کامل کننده کانتورینگ (متعادل سازی) صورت شماست که برق خاصی به آن داده و در انتها منجر به شیک تر شدن آرایش صورت تان خواهد شد. مهم نیست که شکل صورت شما گرد، بیضی، یا هر شکل دیگری باشد. باید بدانید که بهترین قسمت ها برای استفاده از هایلایتر روی گونه های شما کجا می باشد.

میکاپ آرتیست ها و سلبریتی ها اغلب از این ماده شگفت انگیز برای کانتور کردن و لیفت کردن بعضی از قسمت های صورت استفاده می کردند، نگران نباشید مطمئنا شما نیز می توانید در استفاده از این ماده استاد شوید.

اگر تاکنون از هایلایتر استفاده نکرده اید حتما یک بار امتحان کنید همه ی میکاپ آرتیست های حرفه ای برای داشتن گونه هایی پر و درخشان از مقداری هایلایتر در بخش بالایی گونه ها استفاده می کنند.

در دنیای آرایش بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد و همه ی آرایشگرهای حرفه ای و ماهر به شما می گویند که از هر ماده آرایشی درست و به جا استفاده نمایید و از مزایایش برخوردار شوید. زیاده روی در آرایش نتیجه ای جز زشتی ندارد.

پوست درخشان و براق مسلما جلب توجه می کند و زیبایی فوق العاده ای دارد و ما می توانیم این ویژگی را با استفاده از هایلایتر به دست بیاوریم اما نکاتی در خصوص هایلایترهای براق وجود دارد که باید هنگام استفاده ی محصول به آن ها دقت کنیم.

نکته اول: انتخاب رنگ مناسب است که دقت کنید برای پوست شما بهترین هایلایتر چیست؟ از هایلایتری استفاده کنید که رنگ آن متناسب با رنگ پوست شما باشد و آن را تکمیل کند. هایلایتری که درخشش ظریف و روشن داشته باشد و تفاوت رنگش مشخص نباشد.

نکته دوم: این است که بدانید از هایلایتر در کدام نقاط صورت استفاده نمایید. از هایلایتر باید در نقاطی از پوست استفاده کرد که نور را به خود جذب می کند و می تواند نقاط قوت پوست تان را تقویت کند. روی استخوان های گونه، زیر ابرو، گوشه های داخلی چشم ها، بالای کمان، روی نوک بینی و روی شقیقه ها بهترین نواحی استفاده از هایلایتر به شمار می روند.

نکته سوم: زیر سازی آرایش است. بسیاری از بانوان اصلا به این نکته دقت نمی کنند و در نهایت زشتی آرایش خود را گردن هایلایتر می اندازند. یادتان باشد که کار هایلایتر چیست؟ هایلایتر نقاط قوت صورت را تقویت کند. بنابراین زمانی که از هایلایتر استفاده می کنید حتما محصولات فونداسیون و سایر محصولات آرایشی را مات و بدون درخشش انتخاب کنید.

نکته چهارم: این قانون تقریبا در تمام محصولات آرایشی پابرجاست که باید به خوبی فید و محو شوند تا خطوط خشن باقی نمانند همیشه بعد از اینکه از هایلایتر روی نقطه مورد نظرتان استفاده کردید با استفاده از اسفنج مرطوب یا انگشتانتان خطوط مشخص آن را محو کنید. زمانی که مرزی بین فونداسیون و هایلایتر ندیدید یعنی کارتان را به درستی انجام دادید.

نکته پنجم: هایلایتر کرم یا پنکک نیست بنابراین آن را روی تمام صورت نمالید. زیاده روی در مصرف هایلایتر علاوه بر اینکه آرایشتان را خراب می کند سبب زشت شدن چهره می شود.

انتخاب رنگ هایلایتر هایلایتر چیست انواع هایلایتر قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست کاربرد هایلایتر چیست؟

انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست

بسته به سبک آرایش و مدل آرایش خود و همچنین به سلیقه شخصی هر رنگ هایلایتری را می توانید انتخاب و خرید کنید اما در یک تقسیم بندی کلی انتخاب بهترین هایلایتر براساس رنگ پوست به این صورت است

اگر رنگ پوست شما گندمی یا سفید است به دنبال هایلایت با تناژ صورتی باشید و پوست های تیره باید از تناژ های طلایی استفاده کنند و همچنین تناژهای قرمز یا شامپاینی برای هر نوع پوستی مناسب است

اگر پوستی خیلی روشن دارید: طیف نقره ای و رنگ هایی مثل یاسی خیلی روشن و یا طیف رنگ مرواریدی پوست شما را درخشان می کند.

اگر رنگ پوست شما متوسط یا گندمی است طیف هلویی یا رز گلد برای شما زیبا است. از هایلایتر های خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نکنید.

اگر رنگ پوست شما تیره متوسط تا زیتونی است رنگ های خیلی روشن برای شما مناسب نیست. تناژ صورتی و هلویی و رنگ های کرمی که جلوه طبیعی به پوست شما ببخشد بسیار برای شما زیبا خواهد بود.

اگر رنگ پوست شما زیتونی تا تیره است رنگ های طلایی یا برنزه جذابیت پوست شما را دوچندان می کند.

وسایل مورد نیاز هایلایتر زدن

براش سایه، پودر هایلایتر، پالت رژگونه، براش زاویه دار

ابزارهای میکاپ شما نقش اساسی را درظاهر هایلایت روی صورت ایفا می کنند.

برای هایلایت های کرم یا مایع باید از براش های سفت تر استفاده کنید و همچنین برای هایلایت های پودری باید از براش های معمولی استفاده کنید تا بهترین اثر را روی شما بگذارند.

اگر نگرانید که هنگام استفاده از هایلایتر مایع فوندیشن شما پخش شود می توانید با استفاده از اسفنج های بلند کننده و یا نوک انگشتانتان از این کار جلوگیری نمایید. به یاد داشته باشید که هیچ وقت نباید چیزی را محکم روی پوست فشار دهید زیرا آرایش شما را به هم می ریزد.

کاربرد هایلایتر چیست؟

کاربرد اصلی هایلایتر ایجاد درخشندگی بیشتر روی پوست می باشد. از دیگر کاربردهای آن می توان به ایجاد شادابی در صورت افزایش گیرایی چشمان، باریک دیده شدن بینی، لیفت سریع ابرو و برجسته کردن لب ها اشاره کرد. هایلایتر یک محصول آرایشی است که به هر قسمت از صورت زده می شود، نور را بازتاب کرده آن قسمت را برجسته و براق نشان می دهد.

اگر به آرایش افراد در دهه ی گذشته دقت نمایید متوجه برقی در گوشه ی چشم ها می شوید. پس یکی از کاربردهای هایلایتر روشن تر کردن گوشه ی داخلی چشم ها می باشد.

چگونه از هایلایتر روی استخوان گونه استفاده کنیم

همیشه دیدن گونه های درخشان بانوان ما را هیجان زده می کند پس باید ابتدا یاد بگیریم که دقیقا در این ناحیه از صورت نحوه صحیح اعمال هایلایتر چیست استخوان های گونه رایج ترین محل استفاده از هایلایتر چه از نوع رنگی و چه از نوع شفاف است.

برای اینکه ساختار استخوانی و ظاهر برجسته گونه ها را تقویت کنید تنها یک لایه ملایم هایلایتر روی استخوان گونه بزنید سپس هایلایتر را به طرف بالاتر و تا زیر شقیقه بکشید. با اینکار در عین حال که این ناحیه درخشش پیدا می کند از ایجاد خط واضح در نقطه شروع و پایان مصرف هایلایتر جلوگیری میشود.

چگونه از هایلایتر روی بینی استفاده کنیم

آیا می دانید رمز برجسته کردن نوک بینی بدون مشخص شدن هایلایتر چیست؟ هیچ رمز و رازی وجود ندارد تنها باید دقت کنید و بفهمید که نقطه اوج در نوک بینی شما کجاست تا استفاده از هایلایتر در این بخش سبب مصنوعی دیده شدن آرایش نشود اگر در آینه نگاه کنید متوجه خواهید شد که در حالت عادی پل بینی ما بالاترین نقطه صورت محسوب می شود.

مقدار خیلی کمی از هایلایتر مورد نظرتان را دقیقا از نقطه اوج پل بینی بزنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید و سپس با استفاده از نوک انگشت یا یک اسفنج مناسب خطوط خشن روی بینی را کاملا محو کنید. زمانی که خوب هایلایتر را در نوک بینی محو می کنید هیچ مرزی باقی نمی ماند و آرایشتان طبیعی به نظر می رسد. باقی ماندن خطوط شاید برای خود فرد طبیعی باشد اما مخاطبین بینی اش را شبیه به بینی دلقک می بینند.

اگر بینی پهن و بزرگی دارید با هایلایت کردن کناره های بینی و کشیدن آن تا نوک بینی می توانید بینی خود را کوچک تر و باریک تر نمایید.

چگونه از هایلایتر روی کمان کوپید استفاده کنیم

بسیاری از مبتدیان نمی دانند که در این نقطه دلیل استفاده از هایلایتر چیست به همین دلیل شاید آن را روی کل ناحیه کمان بکشند و یک منظره عجیب خلق کنند کمان کوپید یکی از نواحی منحصر به فرد صورت ما محسوب می شود و به قسمت منحنی که در مرکز لب بالایی قرار گرفته گفته می شود.

زمانی که به صورت حساب شده از هایلایتر در این بخش از لب استفاده می کنید سبب برجسته تر شدن آن شده و به بلند کردن لب ها کمک می کند. پس از استفاده از رژ لب تنها مقدار ناچیزی از هایلایتر را روی خط کمان کوپید بزنید و به دقت با استفاده از نوک انگشتان آن را محو کنید. این روش برای کسانی که لب بالایی نسبتا باریکی دارند و همیشه در هنگام رژلب زدن دچار مشکل می شوند روش بسیار خوبی است.

چگونه از هایلایتر روی استخوان ابرو استفاده کنیم

آیا می دانید نحوه ی استفاده از هایلایتر چیست و چگونه باید از آن روی ناحیه ابرو استفاده کنید؟ استخوان ابرو یکی از برجسته ترین نقاط صورت ما به شمار می رود پس استفاده از هایلایتر در این نقطه نیز مانعی ندارد اما از آن باید دقیقا کجای ابرو استفاده کنیم؟

همانند نوک بینی ببینید دقیقا کدام نقطه استخوان ابرو برجسته تر است. هایلایتر را دقیقا در این نقطه استفاده کنید و محو کردن خطوطش را فراموش نکنید.

برای کوچک تر کردن چانه و یا کوچک تر نشان دادن غبغب هم هایلایتر می تواند به ما کمک کند.

چنانچه به آرایش های جدیدتر و هیجان انگیزتر نیاز دارید باید ابتدا اندکی ابتکار به خرج دهید. قبل از هر چیزی باید بدانید که لازم نیست حتما از یک رنگ هایلایتر برای تمامی نقاط صورت استفاده کنید شما می توانید با ترکیب چند رنگ یا استفاده از روغن های آرایشی و شاین یک میکاپ گرم تر داشته باشید.

نخست باید با یک هایلایتر سفید ناحیه پایین تر از گونه را برجسته کنید توجه کنید که هایلایتر سفید تنها اندکی از ناحیه گونه ها پایین تر باشد بعد با نوع طلایی مسی یا گلد رز بسته به رنگ پوست شما ناحیه هایلایت بالایی را برجسته کنید. این کار سبب می شود آرایش شما عمق پیدا کرده و گونه هایتان را برجسته تر نشان دهد.

در فصل های گرم سال می توانید به جای استفاده از هایلایتر های مکمل از روغن اسطو خودوس یا روغن های آرایشی شاین استفاده کنید. یعنی ناحیه بالایی گونه را با یک روغن مناسب چرب کنید.

از آنجایی که پس از گذشت چند ساعت بعد از حمام ناحیه پیشانی و بینی به علت ترشح چربی طبیعی غدد سبوم براق دیده می شود. از روغن ها برای هایلایت کردن این ناحیه ها استفاده نکنید. برای این ناحیه ها از نوع مایع یا پودری استفاده کرده و درخشش دلخواهتان را ببینید.

هایلایتر چیست انواع هایلایتر قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد انتخاب هایلایتر براساس رنگ پوست کاربرد هایلایتر چیست؟

رژگونه بزنیم یا هایلایتر

رژگونه به چهره شما رنگ می بخشد و هدف آن این است که پوست شما را از بی روحی و سفیدی خارج کند و کمی رنگ سرخی و قرمزی به آن ببخشد. البته رژگونه در رنگ های مختلفی وجود دارد و لزوما به رنگ قرمز نیست.

از طرفی هایلایتر همانطور که گفته شد با روشن تر و براق تر کردن برخی نقاط صورت آن ها را برجسته نشان می دهد. پس رژگونه و هایلایتر دو محصول آرایشی کاملا مجزا هستند اما درعین حال تکمیل کننده یکدیگر هم هستند. اگر به دنبال رنگ دادن و براق کردن گونه های خود هستید می توانید از رژگونه هایی که براق هستند استفاده نمایید که کار هایلایتر را هم برایتان انجام دهد.

دلیل استفاده از هایلایتر این است که باعث شادابی صورت می گردد. چند قطره هایلایتر را روی استخوان گونه خود بگذارید و آن را به آرامی روی صورت خود بمالید. در واقع با دو یا سه قطره هایلایتر صورت تان درخشان تر می گردد.

تفاوت هایلایتر پودری و هایلایتر مایع

هایلایتر پودری و مایع تقریبا به یک اندازه اثر شفاف و درخشان کننده روی پوست از خود برجای می گذارند. معمولا از هایلایتر مایع یا ژله ای افراد برای برجسته کردن کمان و مرکز بینی به صورت ضربه ای با انگشتان استفاده می کنند. اما از هایلایتر پودری بیشتر جهت ایجاد شبنم و درخشش ملیح روی شقیقه ها و گونه ها استفاده می کنند.

تفاوت هایلایتر شفاف با هایلایتر رنگی چیست

احتمالا مبتدی ها نمی دانند که تفاوت بین شفاف بودن و رنگی بودن هایلایتر چیست؟ هایلایتر ها به لحاظ رنگی و شفاف بودن نیز طبقه بندی میشوند معمولا به افرادی که در استفاده از هایلایتر مبتدی هستند توصیه می شود از هایلایتر هایی استفاده کنند که کاملا هم رنگ پوست هستند

زمانیکه از هایلایتر شفاف استفاده می کنید تنها درخشش نقطه مورد نظرتان بیشتر می شود و هیچ تغییر رنگی ایجاد نمی شود. اما اگر خیلی در زمینه آرایش کردن صورت مهارت دارید آزادید که با هایلایتر های رنگی آرایشتان را تکمیل کنید.

کاربرد هایلایتر شفاف

بیشتر کره ای ها برای زیباتر نشان دادن پوست شان از هایلایتر های شفاف استفاده می کنند هایلایتر شفاف را می توانید روی کمان کوپید  برای برجسته شدن قسمت بالای لب استفاده کرد. یکی دیگر از قسمت هایی که برای استفاده از هایلایتر شفاف مناسب است نوک بینی می باشد. این محصول می تواند در برجسته کردن و افزایش درخشش نقاط جاذب نور مفید واقع شود.

کاربرد هایلایتر رنگی

آرایشگرهای حرفه ای خیلی خوب می دانند بهترین زمان استفاده از هایلایتر رنگی چه موقع است. اگر می خواهید ریسک کنید و استفاده از هایلایتر های رنگی را یاد بگیرید توصیه می کنیم از رنگ های برنز و یا صورتی و هلویی شروع کنید. این رنگ ها به صورت تان رنگی زنده و مرواریدی می بخشد اما ممکن است بپرسید که تاثیر نوع رنگی هایلایتر چیست؟

مشخص است که هایلایتر رنگی زمانی که روی پوست قرار میگیرد تندتر دیده می شود و درخشش دوچندان دارد. پس این محصول می تواند در آرایش های خیلی غلیظ کارایی داشته باشد.

نحوه صحیح استفاده از هایلایتر رنگی

این سوال بیشتر افرادی است که به شدت به هایلایتر رنگی علاقمند هستند . برای اینکه همانند میکاپ آرتیست های حرفه ای نتیجه آرایشتان عالی و حداقل کم نقص باشد باید از مقدار کم شروع کنید. ابتدا یک لایه سبک از هایلایتر رنگی روی نقاط مورد نظرتان استفاده کنید و بعد اگر نیاز بود مقدار بیشتری را روی همان نقطه اعمال کنید. زیاده روی کردن مجبورتان می کند کاملا آرایش را پاک کنید و مجددا شروع کنید.

کدام نواحی چشم به هایلایتر نیاز دارد؟ گوشه های داخلی چشم که نسبت به دیگر نواحی صورت تیره تر هستند نیاز به مقدار کمی هایلایتر دارند. بسیار دقت کنید چرا که این روش موجب درشت تر دیده شدن چشم های شما می گردد.

آیا می توانیم از هایلایتر زیر چشم استفاده کنیم؟ بله، اگر زیر چشم تان تیره است بعد از مصرف کانسیلر کمی هایلایتر در این نقطه استفاده کنید و سپس محو نمایید.

آیا می توانیم از هایلایتر در مرکز پلک استفاده کنیم؟ بله، برای آرایش های اسموکی این تکنیک خیلی جالب نیست. اما برای آرایش های طبیعی و درخشان این کار زیبایی بیشتری به آرایش می بخشد.

هایلایتر رنگی تفاوت هایلایتر شفاف با هایلایتر رنگی چیست رژگونه بزنیم یا هایلایتر چگونه از هایلایتر روی کمان کوپید استفاده کنیم

آیا حتما باید هایلایتر را روی کرم پودر بزنیم؟ هایلایتر آخرین مرحله از آرایش بوده و آن را تکمیل می کند پس بنابراین بعد از کرم پودر زدن و رژگونه زدن نوبت به این هایلایتر می رسد تا جذابیت آرایش و چهره تان را چند برابر کند.

به طور خلاصه هایلایت کردن یا روشن کردن صورت دقیقا برعکس کانتور است. شما برای کانتور کردن از رنگی استفاده می کنید که تیره تر از رنگ طبیعی پوست تان باشد. با کمک این تکنیک می توانید برخی نقاط صورت تان مانند استخوان گونه، فک، شقیقه ها و دو طرف تیغه بینی را کوچکتر نشان دهید. اما هایلایت کردن دقیقا برعکس این حالت بوده و برخی قسمت های صورت شما را روشن تر از رنگ طبیعی پوست تان جلوه می دهد. در نتیجه این نواحی از صورت برجسته تر دیده می شود.

روشن کردن صورت به کمک دو محصول آرایشی انجام می شود، کانسیلر که مات است و هایلایتر که شاین و براق است. اهمیتی ندارد که شما سفید پوست هستید یا سیاه پوست و یا هر رنگی نکته ی مهم پیدا کردن رنگی است که مناسب رنگ طبیعی پوست تان باشد.

اگر می خواهید چهره طبیعی تری داشته باشید هایلایتری را انتخاب کنید که رنگ آن فقط چند درجه روشن تر از پوست تان باشد اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است از هایلایتری با رنگ صدفی مرواریدی و یا نقره ای استفاده کنید.

در طول روز نیز می توانید هایلایتر را بیشتر از همیشه استفاده کنید اما برای شب باید روشنی آن کاملا طبیعی باشد تا بیش از حد در شب برق نزنید.

حتما در کنار استفاده از هایلایتر صورت خود را کانتور کنید یا با استفاده از برنزر و یا رژگونه. به این ترتیب چهره شما از حالت روشنی زیاد و یکنواختی خارج می شود چرا که تیرگی و روشنی در کنار هم هستند. در عین حال به علت براق بودن هایلایتر چهره تان درخشش خاصی پیدا می کند.

برای پوست هایی که رنگ معمولی دارند یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره هستند هایلایترهایی با تناژ صورتی یا هلویی گزینه بسیار خوبی هستند.

افراد دارای پوست تیره نیز باید از هایلایتری با رنگ برنز و یا طلایی و یا مسی استفاده نمایند.

نقاط قوت صورت شما جایی هستند که به طور طبیعی نور را بازتاب می کنند. بعد از کرم پودر و کانسیلر پوست شما به طور یکدست مات می شود و درخشش طبیعی این نقاط را از بین می رود. اینجاست که هایلایتر به علت برق خاصی که دارد به کارتان می آید و آرایش شما را طبیعی تر جلوه می دهد. این محصول آرایشی را باید روی استخوان ابرو، بالای استخوان گونه، کمان کوپید ( فرو رفتگی که در وسط لب بالایی وجود دارد و توسط شیاری به بینی متصل می شود) و نوک بینی بزنید.

همه خانم هایی که با چین و چروک پوستی مواجه هستند می توانند از هایلایتر برای درخشندگی و جوانسازی پوستشان استفاده کنند و همچنین می توانید مقداری از آن را تنها روی استخوان گونه بزنید تا دیگران جذب صورت شما شوند و این موضوع برای پوست های خشک بسیار عالی عمل می کند.

نکاتی برای خرید و انتخاب هایلایتر

در زمان هایلایت نمودن صورت انتخاب یک هایلایتر مناسب و سازگار با پوست بسیار مهم است. به عبارت دیگر برای پوست هایی که چرب هستند پیشنهاد می شود که از هایلایتری استفاده شود که پودری است و می تواند چربی پوست را کنترل نماید. برای پوست های خشک هایلایترهای کرمی و مایع می تواند انتخاب مناسبی باشد. از طرف دیگر موقعیت به کار بردن هایلایتر نیز بسیار مهم است برای مثال استفاده از هایلایتر برای مهمانی شب اگر که غلیظ باشد باعث به وجود آمدن ظاهری مصنوعی می گردد. در انتخاب هایلایتر باید به رنگ آن هم دقت کرد.

کلام آخر

سعی کنید در استفاده از هایلایتر زیاده روی نکنید. روش استفاده درست از هایلایتر باعث زیبایی چهره خواهد شد و استفاده نادرست از آن قطعا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. سعی کنید برای خط لبخند و کناره های چشم از هایلایتر استفاده نکنید. استفاده مداوم از هایلایتر در این بخش ها موجب افزایش چین و چروک این قسمت ها خواهد شد. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
وبلاگ